22.09.2015. 16:56
Aizvadītajā nedēļas nogalē Horvātijas piektajā lielākajā pilsētā Osijekā noslēdzās Pasaules izaicinājuma kausa pēdējais posms vingrošanā. Latvijas labākā vingrotāja Valērija Grišāne (19) atbalsta lēciena finālā ieguva 5. vietu.

Atbalsta lēciena finālsacensībās Valērija Grišāne nopelnīja 13.525 punktus un izcīnīja 5. vietu. Uzvarēja puertorikāniete Paula Mehjasa-Rodrigesa (14.125), otro vietu ieguva ungāriete Boglarka Devai (14.088), bet uz trešā pakāpiena nokļuva čīliete Frančeska Santi (13.988).

Brīvo kustību kvalifikācijā mūsu sportiste ar 12.450 punktiem palika 14. pozīcijā un netika fināla astoņniekā, kur uzvarēja puertorikāniete Paula Mehjasa-Rodrigesa (13.550).

Sieviešu atbalsta lēciena sezonas kopvērtējumā Grišāne ierindojās 8. vietā, savukārt brīvajās kustībās pamanījās finišēt 6. vietā. Sezonas desmitnieks dod ceļazīmi uz nākamā gada Latvijas Olimpiskās vienības pamatsastāvu.

PK posmos labākie vingrotāji startē neregulāri, līdz ar to ir iespēja izcelties arī zemākas klases atlētiem. Lai ierobežotu tādus vingrotājus, kuri piedalās visos posmos, kopvērtējuma rangā tiek ņemti vērā tikai sportista četri labākie rezultāti. PK posmā par pirmo vietu piešķir 30 punktus, otrā vieta dod 25, bet par tālākajām vietām tiek ieskaitīti attiecīgi 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 7, 6 un 5 punkti.

Olimpiskajā kvalifikācijā PK posmi netiek ņemti vērā. 23. oktobrī Skotijas pilsētā Glāzgovā sāksies pasaules čempionāts, kur tiks sadalītas pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Izmantotie resursi:fig-gymnastics.com