02.11.2015. 15:05
ASV vingrošanas flagmane Simona Bailsa kļuvusi par zelta medaļām bagātāko vingrotāju pasaules čempionātu vēsturē. Aizvadītās nedēļas nogalē Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā noslēdzās pasaules čempionāts sporta vingrošanā, kur 18 gadus vecā amerikāniete izcīnīja 4 zelta godalgas.

2015. gada planētas meistarsacīkstēs varenā amerikāniete uzvarēja individuālajā daudzcīņā, komandu daudzcīņā, vingrošanā uz baļķa un brīvajās kustībās. Četru zelta medaļu pievienošana viņai ļāva apsteigt sieviešu vingrošanas leģendas un izvirzīties medaļu ieskaites galvgalī. Individuālajā daudzcīņā Simona Bailsa uzvarēja trešo gadu pēc kārtas, līdz šim nevienai tas nebija izdevies.

Vīriešu individuālajā daudzcīņā japānis Kohei Učimura (26) izcīnīja jau 6. pasaules čempiona titulu. Tagad viņa kontā ir 10 zelta godalgas pasaules čempionātos - šo sacensību vēsturē tas ir 2. labākais rādītājs.

Kā jau ziņots, no Latvijas sportistiem augstāko vietu (36. uz zirga) ieguva Dmitrijs Trefilovs, kurš savulaik bija vienīgais mūsu vingrotājs Londonas olimpiskajās spēlēs. Kā jau ziņots, Dmitrijs Trefilovs un Vitālijs Kardašovs šo gadu noslēdza kā Pasaules izaicinājuma kausa kopvērtējuma līderi attiecīgi vingrošanā uz zirga un atbalsta lēcienā, taču tas nenozīmē, ka viņi bija favorīti arī pasaules čempionātā, kur piedalījās visi labākie.