10.04.2014. 00:30
Katovices WTA "International" sērijas turnīrā šogad būs jauna čempione, jo pagājušā gada uzvarētāja Roberta Vinči slikti turpina 2014. gada sezonu, arvien nespējot tikt līdz pirmajam ceturtdaļfinālam. Itāliete Polijā 2. kārtā ar 3:6, 7:6(7), 0:6 piekāpās savai tautietei Kamilai Džordži.

Roberta Vinči ar savu krietni mazāk pieredzējušo tautieti iepriekš bija tikusies tikai vienreiz, Kamilu Džordži pagājušā gadā "US Open" sagraujot ar 6:4, 6:2. Kopš tā laika abu forma ir krietni atšķirīga. Roberta šogad nevienā turnīrā nav guvusi divus panākums pēc kārtas, iekrājot necilu 2-9 bilanci.

Džordži, kura 1. kārtā zaudēja tikai vienu geimu mājiniecei Katažinai Piterai (6:0, 6:1), arī Vinči varēja uzvarēt divos setos, taču otrajā izlaida breika pārsvaru un pie rezultāta 5:4 nespēja izservēt maču, vēlāk zaudējot taibreikā. Tāds notikumu pavērsiens viņu neslauza, tieši pretēji – enerģiskā Džordži pēdējā setā Vinči neatdeva nevienu geimu.

Šonedēļ notiek vēl viens turnīrs – Bogotā tenisistes sacenšas uz māla. Tur pagājušā gada čempione titula aizstāvēšanu vēl turpina, tiesa, sacensības sāka ļoti nepārliecinoši. Jeļena Jankoviča 1. kārtā ar 7:5, 7:5 izmocīja uzvaru pār Matildi Juhansoni.

Jankoviča pirms 12 mēnešiem Bogotā izcīnīja pirmo titulu kopš 2010. gada. Kopš uzvaras Bogotā viņai vairs nevienā turnīrā pie titula tikt nav izdevies. Ņemot vērā Kolumbijā spēlējošo sastāvu, serbietes izredzes uz titula aizstāvēšanu ir diezgan lielas. Tās noteikti palielinājās aizvakar, kad kārtējo izgāšanos piedzīvoja Slouna Stīvensa, kura bija izlikta ar 2. numuru, bet pamanījās zaudēt mājinieci Marianai Dukei-Marinjo (3:6, 3:6).