15.11.2014. 20:23
Basketbola klubs “Valmiera” (3-5) sestdien, 15. novembrī, pārtrauca četru zaudējumu sēriju Latvijas Basketbola līgā, savā laukumā pārspējot BK “Saldus” (1-8) ar rezultātu 80:74. Mārtiņš Vīņauds trešajā ceturtdaļā guva 11 punktus, novēršot Saldus aizbēgšanu.

Valmiera spēli sāka ar 14:4 izrāvienu. Pāris uzbrukumus sekmīgi noslēdza Jumpravas dankeris Kristaps Dārgais, piecu punktu sērija izdevās Mārcim Vītolam, divus punktus ar sodu iedankoja “Hawaii” absolvents Dāvis Rozītis. Saldus ātri atguvās, pēc izcīnītām bumbām uzbrukumā un pāris tālmetieniem samazinot starpību līdz minimumam.

Gunta Endzeļa vadītie saldenieki ļoti sparīgi cīnījās pie pretinieku groza, pirmajā puslaikā izcīnot 12 atlēkušās bumbas uzbrukumā. Puslaika beigās ieskrējās Saldus pirmās uzvaras varonis Roberts Freimanis un viesi pāris reižu izvirzījās priekšā. Mārča Vītola tālmetiens izskaņā atjaunoja minimālu vadību valmieriešiem – 35:34.

Nākamā ceturtdaļa sākās ar trīs tālmetieniem Freimaņa un Šteinberga izpildījumā. Saldus trīsreiz panāca septiņu punktu pārsvaru, taču kurzemnieku centieniem pretī stājās Mārtiņš Vīņauds. Divi tālmetieni, divi punkti ar sodu un 11 punktu sērija glāba Valmieru krīzes brīdī, bet pusstundas beigās Saldus grozā ielidoja Ziediņa un Elkšņa trīspunktnieki – 54:55.

Pēdējās desmit minūtēs minūtēs Valmieras sastāvā atsāka uguņot Mārcis Vītols. Viņa deviņu punktu sērija panāca Gata Meldera vīriem astoņu punktu pārsvaru – 70:62. Atlikušajās četrās minūtēs Saldus divreiz pietuvojās trīs punktu attālumā, bet Medlina tālmetiens samazināja starpību līdz divpunktu metiena tiesai – 76:74. Nākamie Medlina metieni bija neprecīzi, savukārt Freimanim tiesneši fiksēja nostaigātu, tādējādi Valmiera svinēja pirmo panākumu kopš 8. oktobra.

BK Valmiera – BK Saldus 80:74 (18:17, 17:17, 19:21, 26:19)Valmiera: Vītols 23 (2p 5/7, 3p 3/6, 1p 4/4; 3ab, 3rp, 6ip), Vīņauds 17 (5pp), Dārgais 10 (7ab, 3rp), Rudmiezis 7, Apsītis 7 (5pp), Rozītis 6 (5ab), Ziediņš 6, Elksnis 4, Iļjins (6ab); Freibergs.Saldus: Freimanis 19 (2p 2/7, 3p 3/6, 1p 6/8; 9ab, 6ip), Medlins 15 (5ab, 5ip, 4pb), Gūtmanis 10 (5pp), Līcītis 7 (6ab, 5ip), Šteinbergs 6, Pīternieks 6 (9ab), Justovičs 6 (4pb), Rugājs 5, Šmīdriņš; Frīdmanis, Žunda.

Metieni no spēles: 26/53 vs 23/682p: 17/33 vs 14/383p: 9/20 vs 9/301p: 19/26 vs 19/26AB: 40 (11/29) vs 39 (20/19)RP: 15 vs 10Kļ.: 19 vs 13PB: 4 vs 14BM: 1 vs 1Personiskās piezīmes: 29 vs 23

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa