06.07.2015. 10:00
Vimbldonas otrā pirmdiena tiek uzskatīta par labāko dienu tenisā. Šodien Vimbldonā tiks izspēlētas visas 16 ceturtās kārtas spēles – pa astoņām gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā. Labā ziņa – daudz potenciāli labu mači, sliktā – spēļu būs tik daudz, ka vairākas labas cīņas pārklāsies.

Māsas Viljamsas viena pret otru spēlējušas 25 reizes. Serēna ir vadībā ar 14-11, "Grand Slam" turnīros viņai 7-5 pārsvars, ieskaitot 3-2 Vimbldonā. Pierasts, ka abas parasti sacenšas pusfinālos vai finālos, bet tik agri kā šoreiz abas nav tikušās kopš 2005. gada "US Open". Arī toreiz tas notika 4. kārtas mačā, kurā divos setos uzvarēja Venusa.

Vecākā māsa bija pārāka arī abu pēdējā tikšanās reizē pagājušajā augustā Monreālā, toreiz uzvarot ar 6:7(2), 6:2, 6:3. Serēnai pirms tam bija piecas uzvaras pēc kārtas, māsai nezaudējot sešus gadus. "Grand Slam" sacensībās abas nav tikušās kopš 2009. gada Vimbldonas fināla, kurā ar rezultātu 7:6(3), 6:2 pārāka bija Serēna.

Pirms šodienas mača visam it kā bija jābūt skaidram – Serēna ir dominējošā pasaules pirmā rakete un 2015. gadā zaudējusi tikai vienu maču. Taču Serēnas murgainā spēle piektdien pret Hezeri Vatsoni pamatīgi sagrozījusi kārtis. Serēna tajā mačā 3. setā bija iedzinējos ar 0:3, Vatsone vēlāk arī nespēja izservē maču, esot vien divu punktu attālumā no uzvaras.

Venusa pirmos trīs mačus nospēlējusi pārliecinoši, nezaudējot ne seta, turklāt vienā mačā pat uzvarēja ar 6:0, 6:0. Serēna piektdien atzina, ka māsa ir labāka formā, kas viņai dod nelielu pārsvaru pirms šodienas cīņas. Lai arī kā tā beigtos, viena no māsām noteikti spēlēs ceturtdaļfinālā. Tā Viljamsa izteicās pēc pamatīgā izbīļa pret Vatsoni.

Un tagad par pašu svarīgāko – komandas pavēlēm. Visiem ir zināms par tādu lietu F1, bet tenisā par to skaļi neviens nerunā, lai gan tenisa zinātājiem nav noslēpums, ka Viljamsu ģimenē ar šo lietu mēdz nodarboties. Pēdējos gados tas nav aktuāli, taču agrāk nav trūcis iemeslu runām. Protams, bez spēcīgiem pierādījumiem tā ir tukša muldēšana, taču neviens, kas tenisam seko cītīgi, nav tik naivs. Pagājušajā desmitgadē netrūka tādu maču, kuros viena no māsām otru pieveica pretēji tā brīža formai un loģikai.

Serēna 3. kārtā nospēlēja ļoti slikti un viņas zaudējums nākamajā mačā nebūtu nekas ārkārtējs, drīzāk pat loģiska notikumu attīstība, redzot piektdienas murgaino uzstāšanos. Vai tas patiešām drīkst notikt? Šī Vimbldona ir ļoti īpaša tāpēc, ka Serēna šogad uzvarēja gan "Australian Open", gan "French Open", tādējādi saglabājot cerības uz kalendāro "Grand Slam". Tas ir ļoti rets un īpašs sasniegums tenisā. Ja ir iespēja to iegūt, laist garām tādu izdevību nedrīkst! Jebkurā citā turnīrā, neskaitot "Grand Slam", Venusai "ļautu" uzvarēt.

Ko darīs abu māsu tēvs Ričards? Lielākie ciniķi pateiks, ka viņš ne vien liks Venusai zaudēt, bet pavēlēs to izdarīt pārliecinoši. Tāpēc, ka Serēnai pēc tam būs jāspēlē vēl vairāki mači, kuros pretī var stāties ļoti spēcīgas pretinieces – ceturtdaļfinālā var būt mačs pret Viktoriju Azarenku, bet pusfinālā pret Mariju Šarapovu. Pirms tādām spēlēm papildus nogurums nav vajadzīgs. Māsu Viljamsu mačs plkst. 15:00 Vimbldonas galvenajā arēnā.

Vimbldona ir Karolīnas Vozņacki sliktākais "Grand Slam" turnīrs. Dānijas pirmā rakete šeit ne reizi nav tikusi tālāk par 4. kārtu. Top 16 sasniegts piekto reizi. Iepriekšējos četros 4. kārtas mačos viņa zaudēja Petrai Kvitovai, Sabīnei Liziki, Dominikai Cibulkovai un pērn Barborai Stricovai. Šodien Karolīnai pretī stāsies tāda spēlētāja, kādas viņai nepatīk – tenisiste ar jaudīgu uzbrukumu, Spānijas pārstāve Garbinje Mugurusa.

Interesanti, ka Vozņacki iepriekšējā kārtā viegli tika galā ar agresīvo Kamilu Džordži, kura viņai iepriekš sagādājusi daudz problēmu. Karolīna spēja piespiest Džordži ļoti daudz kļūdīties – itālietei bija virs 30 nepiespiestajām kļūdām divos setos. Mugurusa arī mēdz spēlēt "visu vai neko" tenisu. Zīmīgi, ka arī Garbinje iepriekšējā kārtā apspēlēja tāda tipa spēlētāju, ar kādu tiksies šodien.

Proti, viņa trīs setos tika galā ar Andželiki Kerberi, kura faktiski ir Vozņacki kopija. Abas ir tipiskas aizsardzības spēlētājas, atsitoties un gaidot pretinieču kļūdas, bet pašām uzbrūkot reti. Mugurusai pret Vozņacki ir 2-1 bilance, Karolīnu divos setos sakaujot 2013. gadā Maiami un trīs setos pārspējot pagājušā gada janvārī "Australian Open". Karolīna vienīgo uzvaru guva oktobrī Tokijā, uzvarot trīs setos.

Austrālijas tenisists francūzi pagājušajā gadā Vimbldonas 2. kārtā pieveica ar rezultātu 3:6, 6:7(4), 6:4, 7:5, 10:8. Kirjoss toreiz atspēlēja deviņas mačbumbas! Visas tika novērstas savas serves geimos, taču sasniegums tik un tā ir ļoti iespaidīgs. Abi kopš tā laika vienreiz jau ir tikušies, un Gaskē Kirjosu maijā viegli sakāva Eštorilas finālā – 6:3, 6:2. Kirjosam tas bija pirmais ATP fināls, turklāt uz māla seguma, kas viņam nepatīk. Zālājs un Vimbldonas skatuve ir cita kombinācija, kas liks noskaņoties daudz labāk. Kirjoss ne visiem tenisa faniem var patikt, taču vienaldzīgu neatstās nevienu. Atraktīva un emocionāla spēle vai Gaskē nosvērtība – kas uzvarēs šoreiz? Gaskē "Grand Slam" 4. kārtas mačos ir ļoti bēdīga 2-16 bilance!

Pēdējo divu gadu čempioni Marejs un Džokovičs šodien sacentīsies ar tenisistiem, kuru spēle pilnībā balstīta uz servi. Endijs tiksies ar Ivo Karloviču, bet Novakam pretī stāsies Kevins Andersons. Marejs uzvarējis visus piecus mačus pret Karloviču, taču trijās no piecām cīņām viņam zaudējis vienu setu, allaž tas noticis taibreikā. Abu ceļi Vimbldonā krustojās arī 2012. gadā, un toreiz Marejs "dakteri Ivo" apspēlēja četros setos – 7:5, 6:7(5), 6:2, 7:6(4). Karlovičs trīs mačos saservējis 136 eisus! Tas ir par 38 eisiem vairāk nekā 2. vietā esošajam Džonam Isneram. Ja Karlovičs servēs lieliski, kādu taibreiku Marejam var atņemt.

Džokovičs 2008. gadā Maiami Andersonam pamanījās zaudēt ar rezultātu 6:7(1), 3:6, 4:6. Ranga pirmais numurs kopā tā laika DĀR labāko tenisistu viegli apspēlējis četros mačos pēc kārtas. Pirms četriem gadiem Vimbldonā viņš bija pārāks ar rezultātu 6:3, 6:4, 6:2. Vai Andersonam šoreiz izdosies labi saservēt un "nozagt" kādu setu? Zālāja segums un viņa labā serve dod pamatotas cerības, taču jāatceras, ka pretī būs pasaules labākais tenisists uzņemšanas spēlē. Andersons zaudējis visus sešus 4. kārtas mačus "Grand Slam" turnīros.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Lielbritānijā raidtiesības pieder BBC, turnīru rādīs arī ASV sporta mediju milzis ESPN. Plānots, ka tiešraides internetā būs pieejamas no 15 spēļu kortiem (pavisam ir 19). Britu salās dzīvojošie un tie, kuri prot tikt pie Lielbritānijas IP, straumēšanas pakalpojumu bez maksas var izmantot BBC mājaslapā. Sestās dienas spēļu programma atrodama šeit.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933