09.07.2012. 16:30
Endija Mareja centienu kļūt par pirmo mājinieku kopš 1936.gada, kurš triumfējis Vimbldonas tenisa turnīrā, svētdienas vakarā vērojuši teju 17 miljoni Lielbritānijas iedzīvotāju, vēsta britu mediji.

BBC televīzija ziņo, ka maksimālā finālspēles starp Mareju un Šveces tenisa leģendu Rodžeru Federeru auditorija sasniegusi 16,9 miljonus TV skatītāju – tik liela interese par Vimbldonas turnīra finālu nav novērota vismaz pēdējos 20 gados.

Tiesa, Marejs tomēr nespēja iepriecināt daudzos līdzjutējus un atkārtot Freda Perija 76 gadus seno sasniegumu – Lielbritānijas tenisists Vimbldonā neuzvarēja arī šogad. Četros setos ar 4-6, 7-5, 6-3, 6-4 triumfēja Federers, pēc vairāk kā divu gadu pārtraukuma atgriežoties ATP ranga 1.pozīcijā. Šveicietim tā bija septītā uzvara Vimbldonā viņa karjerā.

Marejs līdz ar to zaudējis visos četros Grand Slam turnīru finālos, kuros spēlējis. „Es teiktu, ka tā bija mana labākā spēle finālos. Man bija iespējas, es uzvarēju pirmo setu. Tas bija ilgs mačs – pat trešajā un ceturtajā setā man vēl bija iespējas,” teica Lielbritānijas spēcīgākais tenisists Marejs, kurš ATP rangā jau ilgāku laiku ieņem 4.pozīciju.