08.07.2016. 22:09
Kanādas tenisists Milošs Raoničs piektdien apspēlēja septiņkārtējo Vimbldonas turnīra čempionu Rodžeru Federeru no Šveices un pirmoreiz karjerā sasniedza "Grand Slam" sacensību finālu, kurā tiksies ar mājinieku favorītu Endiju Mareju.

Ar sesto numuru izliktais Raoničs pusfinālā bija pārāks ar 6-3, 6-7 (3:7), 4-6, 7-5, 6-3.

Raoničs pirms ceturtā seta noslēdzošā geima bija ieguvis tikai vienu breikbumbu, tomēr to pašu realizējis. Šī seta noslēgumā Federers pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas, un Kanādas tenisists panāca izšķirošo setu. Tajā viņš Federera servi lauza ceturtajā geimā, bet sestajā ieguva vēl divas breikbumbas, droši novedot maču līdz uzvarai.

Federers Vimbldonas pusfinālā spēlēja vienpadsmito reizi karjerā, bet pirmoreiz zaudēja. Viņš ir septiņkārtējs Vimbldonas čempions, bet kopā "Grand Slam" titulus ieguvis 17 reizes. Trīs reizes Federers zaudējis šī turnīra finālā, ieskaitot iepriekšējos divus gadus.

Tikmēr Raoničs pirmoreiz karjerā uz zāles seguma uzvarēja kādu no pirmā desmitnieka tenisistiem.

Piektdien Federers atkārtoja Džimijam Konorsam piederošo atklātās ēras rekordu kā vienpadsmitkārtējs Vimbldonas turnīra pusfināla dalībnieks. Tāpat šveicietis pēc trešdienas ceturtdaļfināla mača kļuva par uzvarām bagātāko "Grand Slam" sacensību dalībnieku - ar 307 uzvarētām spēlēm Federers apsteidza leģendāro Čehijas tenisisti Martinu Navrātilovu, tomēr viņam uz papēžiem min sieviešu tenisa ranga līdere Serēna Viljamsa, kura ceturtdien guva savu 303.panākumu karjerā un sestdien piedalīsies sieviešu sacensību finālā.

Raoničs pirms šī turnīra divreiz bija spēlējis "Grand Slam" sacensību pusfinālā, bet abas reizes zaudēja - 2014.gadā Austrālijas atklātajā čempionātā un Vimbldonā.

Otrajā pusfinālā Mareju, kurš izlikts ar otro numuru, ar 6-3, 6-3, 6-3 droši pārspēja sacensību desmito raketi Tomāšu Berdihu no Čehijas. Mačs ilga vien nedaudz vairāk par divām stundām, bet pēc sensacionālās Raoniča uzvara viņš svētdien gaidāmajā titula mačā būs izteikts favorīts uz titulu.

Marejs spēlēs jau trešajā "Grand Slam" finālā pēc kārtas šogad - gan Melburnā, gan Parīzē viņš titula mačā piekāpās serbam Novākam Džokovičam. Skots ir divkārtējs "Grand Slam" čempions, uzvarot 2012.gada ASV atklātajā čempionātā un 2013.gada Vimbldonas turnīrā. Kopā viņš "Grand Slam" finālā spēlēs jau vienpadsmito reizi.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230