23.06.2014. 10:00
Šodien ar 64 spēlēm startēs Vimbldonas tenisa turnīrs. Sportacentrs.com no pirmās dienas spēlēm kā obligāti skatāmo izceļ Markosa Bagdata un Dastina Brauna dueli, kas varētu sākties ap plkst. 15:00.

Piektdien notikušās izlozes laikā uzreiz kļuva skaidrs, ka no 1. kārtas mačiem šo noteikti nedrīkst laist garām. Vācijas jamaikietis Brauns pirms gada Vimbldonā daudzus apbūra ar savu atraktīvo tenisu un no kvalifikācijas tika līdz 3. kārtai, kur pēc bijušā čempiona Leitona Hjuita uzveikšanas piekāpās Adrianam Mannarino. Zāliens ir ļoti piemērots Brauna tenisam. Proti, Dastinam patīk ātra un agresīva spēle, bieži izmantojot arī "serve&volley" tenisu.

Brauns pirms divām nedēļām Hallē ar 6:4, 6:1 iespaidīgi sakāva Rafaelu Nadalu. Protams, nākamā mačā pēc lielās uzvaras atkal bija zaudējums, jo Brauns ir ļoti nestabils, taču viņa teniss reti kuru atstāj vienaldzīgu. Nespēlēšana ar galvu var nosaukt par Brauna lielāko mīnusu. Bagdatis tik skaistu tenisu kā Brauns nevar piedāvāt, taču arī ilgus gadus ir publikas mīlulis. Kiprietis aizvada ļoti sliktu sezonu, bet Vimbldonai "wild card" nopelnīja pats, uzvarot "Challenger" turnīrā Notingemā. Vismaz četru setu izrāde neitrālai auditorijai būs labs iznākums. Šis būs otrais mačs 12. kortā, sākums ap plkst. 15:00.

2008. gada junioru čempions Dimitrovs aizvada karjeras labāko sezonu profesionāļos, pirms Vimbldonas uzvarēja zāliena seguma turnīrā Londonā un Vimbldonā viņam vajadzētu tikt vismaz līdz 4. kārtai. Pieaugušo līmenī Dimitrovs Vimbldonā nekad nav bijis tālāk par 2. kārtu. Piemēram, pērn viņš šeit pamanījās piecos setos zaudēt Gregam Žemļam. Herisonam talanta un spēju ir, ja ne gluži tikpat daudz, cik Grigoram, tad arī netrūkst. Amerikāņa gadījumā jāsaka, ka viņš savu lielo potenciālu vēl nav realizējis. Herisons Vimbldonā bija spiests spēlēt kvalifikācijā, kur 1. kārtā pēdējā setā bija iedzinējos ar breiku, tomēr izglābās. Herisons ir spējīgs pakutināt nervus Dimitrovam. Vai tas notiks, redzēsim ap plkst. 17:00 kortā Nr.1.

Šo spēli izvēlos kā potenciālo mača (ne turnīra) favorītes zaudējumu. Atlētiskajai un agresīvās spēles cienītājai Garsijai ir ieroči, lai uzvarētu bez labas serves esošo Sāru Erani un to izdarītu pat ļoti viegli. "French Open" Garsija netika galā ar emocijām un bija bezcerīga pret Anu Ivanoviču. Spēlēšana savās mājās pie tā var novest. Tagad Garsijai nebūs savu kortu spiediena, bez tam labi apstākļi, lai uzvarētu Erani. Sāras segums ir māls, bet zāliens viņai nepatīk. Garsija Erani maija sākumā trīs setos apspēlēja uz ātrā Madrides māla, uz zāliena viņas izredzes teorētiski ir vēl labākas. Itālijas pirmā rakete uz šī seguma karjeras laikā uzvarējusi tikai 11 mačus. Vimbldonā pēdējos divos turnīros zaudēts jau 1. kārtā, pie tam 2012. gadā viņa Jaroslavai Šveidovai zaudēja ar Zelta setu (0:6, 4:6)! Šī būs pēdējā spēle 16. kortā un varētu sākties ap 20:00.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Turnīra galvenais pārraidītājs ir BBC. No zināmākajiem kanāliem var minēt arī ESPN un Tennis Channel. Stabilas interneta tiešraides nodrošina Unibet TV. Bezmaksas strīmus var meklēt šeit vai šeit. Video tiešraides pieejamas no centrālā korta un sekojošiem numurētajiem kortiem: 1, 2, 3, 10, 12, 16, 17 un 18.

Pilns pirmās dienas spēļu saraksts pieejams šeit.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties