22.07.2016. 17:17
Par Viļņas "Futures" turnīra čempiona titulu sestdien sacentīsies Latvijas tenisisti Miķelis Lībietis un Krišjānis Stabiņš, kuram tas būs pirmais vienspēļu fināls karjerā.

Šobrīd rangā neesošā Stabiņa uzstāšanās Viļņā sanākusi ļoti iespaidīga. Skaitot kopā ar kvalifikāciju, viņš guvis jau septiņas uzvaras, turklāt visās cīņās uzvarējis divos setos. Šodien pusfinālā ar 6:4, 7:6(6) tika apspēlēts ar piekto numuru izliktais zviedrs Freds Simonsons (#678).

Izmantojot pretinieka vājo spēli ar otro servi, Stabiņš katra seta piektajā geimā izvirzījās vadībā ar breiku. Ja 1. setā pārsvaru izdevās nosargāt, 2. setā nebija lemts, servi zaudējot astotajā geimā. Līdz tam brīdim Simonsonam nebija nevienas breikbumbas. Taibreikā Stabiņam vajadzēja piecas mačbumbas, lai pieliktu punktu. Pretinieks no 2:6 panāca izlīdzinājumu, bet nākamos divus punktus paņēma Latvijas tenisists.

Ar trešo numuru izliktais Lībietis (#476) otro dienu pēc kārtas uzvarēja trīs setu cīņā, ar 7:6(6), 5:7, 6:3 pieveicot Krievijas tenisistu Ivanu Gahovu (#2143). Miķelis 1. seta taibreikā pie rezultāta 5:6 ar savu servi atspēlēja setbumbu. 2. setā vienīgais breiks bija 12. geimā, kad Lībietis netika līdz taibreikam, bet pēdējā setā Lībietim izdevās trīs breiki.

Kamēr Stabiņam sestdien būs pirmais "Futures" fināls karjerā, Lībietis titula mačā spēlēs sesto reizi. Viņš uzvarējis četros no iepriekšējiem pieciem finālam un šogad jau ieguvis divus titulus. Lībietis Stabiņu uzvarējis vienīgajā iepriekšējā mačā, to izdarot trīs setos 2012. gadā uz Tallinas māla – 6:2, 2:6, 6:4. Viļņas čempions saņems 18 reitinga punktus, bet 2. vietas ieguvējam tiks 10. Sacensības Lietuvas galvaspilsētā notiek uz māla seguma.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties