19.01.2017. 16:14

Kā jau to varēja paredzēt, no dalības turnīrā atsaukti "Rockets-1" florbolisti, kuri līdz šim stabili turējās turnīra tabulas labāko astotniekā. Līdz ar to "raķetes" atbrīvoja vienu vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, par kuru cīņa būs ļoti spraiga.

Pirms nedēļas par šīs kārtas centrālo spēli Sportacentrs.com izcēla maču Madonā, kur pie vietējās komandas ciemojās "Rubene-1" – divas komandas, kas pašlaik atrodas uz robežas starp iekļūšanu izslēgšanas turnīrā vai palikšanu ārpus play-off zonas. Spēle nelika vilties, jo līdz spēles vidum "Rubene-1" bija panākusi triju vārtu pārsvaru, dodoties otrajā pārtraukumā esot vadībā ar 4:2. Tomēr trešajā trešdaļā mājinieki prata lauzt cīņas gaitu. Vispirms gan Agnis Kaļva nerealizēja soda metienu, taču ātri vien madonieši prata izlīdzināt rezultātu, bet pēdējā minūtē Andis Aizpurietis guva uzvaras vārtus "Madonai" – 5:4. Par labāko madoniešiem atzina Lauri Gailumu, kuram divi vārtu guvumi. Lauris salīdzinoši nesen pievienojies komandai un sniedza savu komentāru pēc spēles:

"Spēle tiešām bija svarīga, jo konkurenti bija tiešie pretinieki turnīra tabulā. Sākumā nonācām iedzinējos, bet pēc trenera veiktajām izmaiņām virknējumos, pamazām atguvāmies un beigāsm izrāvām veiksmīgu uzvaru. Jāuzteic visa komanda, kas bija saliedēta un mērķtiecīgi cīnījās līdz galam. Madonas komandu vienmēr esmu uzskatījis par savu komandu, lai gan līdz šim nebija iznācis tajā uzspēlēt. Dzīvoju netālu no Madonas un uz florbola treniņiem sāku braukāt pie tagadējā trenera Kalvja Koskeviča. Ar iejušanos komandā nebija nekādu problēmu, jo daļa spēlētāju bija zināmi un komandā valda atvērta un pozitīva atmosfēra."

"Kuldīgas" florbolisti arī cīnās par tikšanu izslēgšanas spēļu turnīrā un kārtējā mačā viņi savā laukumā uzņēma "LU/FS Masters", kuriem sezonas ievadā piedzīvoja zaudējumu viesos. Šoreiz kurzemnieki spēles otrajā daļā spēja panākt vērā ņemamu pārsvaru, lai izcīnītu trīs punktus turnīrā tabulā – 8:5. Uzvarētājiem pa trim punktiem nopelnīja Ivo Solomahins un Ģirts Zirnis, bet labākā spēlētāja balva tika vārtsargam Valteram Kasjaņenko, kurš tika galā ar 30 no 35 pretinieku metieniem. Rīdziniekiem četrus punktus nopelnīja Krists Paulovičs.

Rojā pie vietējās komandas viesojās "FK JeNo", kuri kopumā diezgan stabili atrodas izslēgšanas spēļu zonā, lai gan pēdējās cīņās rezultāti varēja būt labāki. To pierādīja arī šī spēle, jo līdz mača vidum rezultāts bija neizšķirts 2:2, taču atlikušo spēles daļu mājinieki uzvarēja ar 9:2, beigās tiekot pie negaidīti pārliecinoša panākuma ar 11:4 (1:1, 4:2, 6:1), pēc ilgāka pārtraukuma atgriežoties labāko astotniekā. Mājiniekiem punkti starp spēlētājiem sadalījās līdzvērtīgi, bet par labāko atzina Mareku Zālīti, kuram vārti un rezultatīva piespēle, tādējādi vienā spēlē savācot tikpat punktu cik visā sezonā kopumā līdz šim:

"Spēle sākās līdzīgi, mēs cīņu sākām divās mainās, bet tad treneris ap desmito minūti nolēma iesaistīt cīņā arī trešo maiņu. Spēles vidū pretiniekiem radās nesaprašanās laukumā un mēs to izmantojām. Sākoties trešajam periodam, iemetām ātrus vārtus un tas kļuva par spēles lūzuma punktu. Ar saviem vārtu guvumiem apslāpējām pretinieku darbības. Labi darbojāmies aizsardzībā, turklāt teicami vārtos cīnījās Andris Eglītis. Noteikti gribu uzteikt arī spēles tiesnešus, kuri, manuprāt, maču novadīja visaugstākajā līmenī."

Dienu vēlāk rojenieki vēlreiz nodemonstrēja savu varējumu, izbraukumā atspēlējot četru vārtu deficītu pret spēcīgo "Lielvārde/Fans", nopelnot ļoti vērtīgu punktu turnīra tabulā. Pagarinājumā gan Roberta Fārenhorsta noraidījumu vārtu guvumā pārvērta Niks Blumfelds, nodrošinot mājiniekiem uzvaru ar 9:8.

Grūtā cīņā pie trim punktiem tabulā tika "Ogres vilki", kas viesos ar 7:6 pieveica "Irlava/Avant", pārņemot vadību turnīra tabulā. Uzvaras vārtus ogrēniešiem četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva Māris Teika, realizējot skaitlisko vairākumu. Irlavnieku rindās atgriezies Normunds Jansons, kurš ir 1. līgas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs, šajā mačā izceļoties ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli.

Vēl aizvadītajā nedēļā "RSU/Babīte" viesos ar 7:4 pieveica "Saulkalni", bet "LU/FS Masters" ar 9:6 apspēlēja "Madonu".

Neskatoties uz to, ka ogrēnietis Elvijs Jankovskis nebija devies uz spēli Irlavā, ar 60 (30+30) punktiem viņš joprojām saglabā līgas rezultatīvākā spēlētāja godu. Tuvākais sekotājs ar 56 (38+18) punktiem ir komandas biedrs Toms Rislings, bet uz trešo vietu atkal pakāpies Krists Paulovičs no "LU/FS Masters" ar 51 (29+22) punktu.

Šonedēļ līgā paredzētas sešas spēles, no kurām Sportacentrs.com izcels trīs saistošākās.

*** "Kuldīga" – "Roja Rauda Print". Turnīra tabulā abām komandām pašlaik ir vienāds punktu skaits, rojeniekiem atrodoties astotajā vietā, kamēr Kuldīgas florbolisti ir aiz play-off svītras. Tuvojoties sezonas izskaņai, uzvara šādā sešu punktu spēlē ir sevišķi svarīga. Sezonas ievadā Rojā "Kuldīga" izcīnīja uzvaru rezultatīvā spēlē ar 12:7.

** "Madona" – "JeNo". Jelgavnieki zaudējuši pēdējās divās cīņās un šo pretinieku vājumu var censties izmantot Madonas florbolisti. Savā laukumā "JeNo" ielaida vārtus jau pēc 62 nospēlētām sekundēm, taču maču pabeidza ar rezultatīvu 12:7 uzvaru.

* "Ogres vilki" – "LU/FS Masters". Ogrēnieši pārņēmuši līderpozīcijas turnīra tabulā, jau ilgāku laiku cīnoties bez zaudējumiem. Uzvarot šajā cīņā, komanda oficiāli nodrošinās līdzdalību spēlēšanai izslēgšanas turnīrā. Taču arī studēti pārvarējuši vājuma brīdi, izcīnot vairākas uzvaras un nostiprinot savu vietu labāko sešniekā. Pēdējā spēlē gan zaudējums Kuldīgā.