08.05.2014. 19:00
WTA reitinga līdere Serēna Viljamsa ceturtdien kļuva par 11. tenisisti, kura izcīnījusi vismaz 650 uzvaras. Amerikānietei jubilejas panākums Madrides "Premier Mandatory" sacensību 3. kārtā pret Spānijas labāko tenisisti Karlu Svaresu Navarro – 6:2, 6:3.

Serēna Viljamsa šodien nespēlēja savu labāko tenisu – čempione abos setos zaudēja pirmo geimu, kas bija ar viņas pašas servi. Viljamsa kopumā savu servi zaudēja četras reizes un pieļāva 26 nepiespiestās kļūdas, kā arī izpildīja tikai vienu eisu. Tas bija mačbumbas izspēlē. Viljamsa šodien Karlai Svaresai Navarro zaudēja tikpat geimu, cik visos trīs iepriekšējos mačos kopā.

Ranga līdere Madridē uzvarējusi 15 mačus pēc kārtas un rīt ceturtdaļfinālā sacentīsies ar otro šonedēļ Spānijas galvaspilsētā spēlējošo Madrides turnīra iepriekšējo gadu uzvarētāju, 2011. gada čempioni Petru Kvitovu. Viņa zaudēja pirmos četrus geimus pret savu tautieti Luciju Šafaržovu, taču ātri savācās un spēja uzvarēt divos setos – 6:4, 6:3.

Atgriežoties pie Viljamsas, viņa ceturtdien kļuva par 11. tenisisti, kura guvusi vismaz 650 uzvaras. Starp aktīvām tenisistēm viņa ir otrā aiz māsas Venusas, kuras kontā 651 uzvara. Tātad Serēnai māsu apdzīt ir iespēja jau šīs nedēļas laikā. Serēna uzvarējusi visus piecus mačus pret Kvitovu, čehietei zaudējot tikai vienu setu.

Piektdien ceturtdaļfinālos būs vēl viena "Grand Slam" uzvarētāju tikšanās – "Australian Open" uzvarētāja Na Lī pret pagājušā gada Madrides finālisti Mariju Šarapovu. Pasaules otrā rakete pirmo reizi sacentās ar Slounu Stīvensu un kļūdām bagātā spēlē (visā mačā Lī 46 nepiespiestās kļūdas) spēja atgūties pēc neveiksmīga 1. seta un uzvarēt ar 2:6, 6:3, 6:2. Lī pirms 3. seta bija medicīnas pārtraukums (kreisās kājas īkšķis). Stīvensa piespiedu pauzes rezultātā zaudēja koncentrēšanos, izšķirošajā setā atjēdzoties tikai tad, kad jau bija nokļuvusi iedzinējos ar 0:4.

Tikmēr Šarapova 13. reizi 15 mačos apspēlēja Samantu Stousuru – 6:4, 6:3. Šarapovai pret Lī 9-5 bilance. Abas pēdējo reizi sacentās pagājušā gada aprīlī Štutgartē, kur uz māla ar 6:4, 6:3 pārāka bija Šarapova.