09.07.2016. 21:08
Pasaules sieviešu tenisa ranga līdere Serēna Viljamsa sestdien Londonā septīto reizi karjerā izcīnīja Vimbldonas čempionāta uzvarētājas titulu, atkārtojot leģendārās Vācijas tenisistes Štefijas Grāfas atklātās tenisa ēras rekordu.

Viljamsa finālā divos setos ar 7-5, 6-3 uzvarēja ranga ceturto raketi Angeliku Kerberi, revanšējoties viņai par janvāra sākumā piedzīvoto zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta finālā.

Viljamsa izcīnīja savu 22.«Grand Slam» turnīru uzvarētājas titula karjerā, atkārtojot Grāfas savulaik sasniegto. Amerikāniete rekordu varēja atkārtot ne tikai Austrālijā, bet arī jūnijā Francijas atklātajā čempionātā, taču abos viņa zaudēja finālā, tagad pārtraucot savu neveiksmju sēriju lielajos turnīros.

Saistītie raksti

Līdzīgajā pirmajā setā, kurā tikai otrajā geimā Viljamsai bija trīs neizmantotas breikbumbas, izšķirošais bija 12.geims, kurā ranga līdere ar otro iespēju beidzot guva punktu pretinieces servē, kas izrādījās arī uzvarēta seta vērtē.

Savukārt otrajā setā izšķirošais bija astotais geims, kurā Viljamsa izmantoja savu vienīgo šī seta breika iespēju, pirms tam gan pati neļaujot Kerberei izdarīt ko līdzīgu.

Savukārt devītajā geimā Viljamsa, kura spēlē izdarīja pretiniecei 13 netveramas 13 serves, pie savas serves neļāva pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē, triumfējot mačā, kurš ilga 81 minūti.

«Sajūtas ir lieliskas, jo Angelika (Kerbere) man piedāvāja lielisku tenisu,» pēc mača sacīja čempione.

«Serēna, Tu esi to pelnījusi, jo Tu esi izcila čempione un izcila personība. Mēs aizvadījā lielisku maču,» pretinieci uzslavēja Kerbere.

Par uzvaru Viljamsa nopelnīja divus miljonus sterliņu mārciņu (2,3 miljonus eiro) lielu naudas balvu.

Viljamsa Vimbldonā triumfēja ne tikai pērn, bet arī 2002., 2003., 2009., 2010. un 2012.gadā.

Tāpat Viljamsa vairs tikai par divām uzvarām atpaliek no leģendārās Čehijas tenisistes Martinas Navrātilovas, kura savulaik «Grand Slam» turnīros uzvarēja 306 spēlēs, kamēr Viljamsai atsevišķos mačos ir 304 uzvaras.

LETA jau ziņoja, ka piektdien vīriešu vienspēļu finālā iekļuva kanādietis Milošs Raoničs un mājinieku favorīts Endijs Marejs.

Iepriekš Vimbldonas pirmo kārtu vienspēļu turnīros neizdevās pārvarēt Latvijas tenisistiem Ernestam Gulbim, Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai. Ostapenko piedalījās arī sieviešu dubultspēlēs, kur aizkļuva līdz trešajai kārtai, savukārt jauktajās dubultspēlēs viņa kopā ar austrieti Oliveru Maraku ir sasniegusi sacensību pusfinālu.