09.07.2015. 18:01
Pašreizējā pasaules pirmā rakete sieviešu tenisā amerikāniete Serēna Viljamsa ceturtdien sasniedza prestižā Vimbldonas čempionāta finālu, tādējādi kļūstot par pārsteidzošās spānietes Garvinjes Muhurusas pretinieci.

  • Federers desmito reizi karjerā sasniedz Vimbldonas pusfinālu vakar
  • Serēna Viljamsa uzvar māsu Venusu, sasniedzot Vimbldonā 1/4 finālu 2015. g. 6. jūlijs

Sacensību galvenā favorīte Viljamsa pusfinālā ar 6-2, 6-4 bez lielas aizķeršanās pieveica savu principiālo sāncensi Mariju Šarapovu, kura turnīrā bija izlikta ar ceturto numuru.

Šīs cīņas laikā pieredzējusī Viljamsa tā arī ne reizi neļāva 2004.gada Vimbldonas čempionei Šarapovai lauzt savu servi, bet pati pirmajā setā to paveica divreiz, kamēr otrajā - vienreiz.

Pašlaik 33 gadus vecā Viljamsa ir ceļā uz jau savu 21.«Grand Slam» titulu. Panākuma gadījumā amerikāniete tikai par vienu trofeju atpaliks no rekordistes Štefijas Grāfas.

Viljamsa Vimbldonā uzvarējusi piecas reizes, pēdējo panākumu gan gūstot pirms trim gadiem.

Vimbldonas finālā Viljamsa sestdien tiksies ar 21 gadu veco Muhurusu, kura turnīrā izlikta vien ar 20.numuru. Spāniete pusfinālā ar 6-2, 3-6, 6-3 pieveica ar 13.numuru izlikto Agņešku Radvaņsku no Polijas.

Divreiz laužot pretinieces servi, Muhurusa guva pārliecinošu uzvaru pirmajā setā, bet otro setu arī iesāka ar breiku, droši soļojot pretī uzvarai divos setos. Tiesa, Radvanska nepadevās un otrā seta izskaņā divreiz lauza spānietes servi, tādējādi panākot izlīdzinājumu pa setiem. Izšķirošā - trešā - seta sākumā Muhurusa gan vēlreiz pamanījās zaudēt pie serves, taču šoreiz tieši viņa bija tā, kura atspēlējās un izcīnīja uzvaru.

Iepriekš Muhurusa savas karjeras laikā nebija spējusi sasniegt pat kāda «Grand Slam» turnīra pusfinālu. Viņa kļuvusi par pirmo spānieti kopš 1996.gada, kura sasniegusi Vimbldonas finālu.

Līdz šim Spānijas tenisiste tikai reizi spējusi uzvarēt WTA turnīrā, ko paveica šī gada sākumā Austrālijā notikušajās Hobārtas WTA «International» sērijas sacensībās.

Tikmēr vīriešiem pusfināli tiks izspēlēti piektdien, kad pasaules pirmā rakete serbs Novāks Džokovičs tiksies ar francūzi Rišāru Gaskē, bet leģendārais šveicietis Rodžers Federers spēkosies ar mājinieku cerību britu Endiju Mareju.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties