04.06.2015. 20:25
Spītējot slimībai, Serēna Viljamsa ceturto reizi "French Open" turnīra sešos mačos uzvarēja pēc zaudēta 1. seta, atspēlēja arī breiku 2. setā un ar rezultātu 4:6, 6:3, 6:0 pieveica Timeju Bačinskī. Ranga līdere sestdien spēlēs savā trešajā "French Open" finālā, kas viņai vienlaicīgi būs arī 24. "Grand Slam" fināls.

Neilgi pirms mača parādījās informācija par to, ka Serēna Viljamsa ir apslimusi. Lai arī cīņas pirmajos 2-3 geimos ranga līderes spēle izskatījās labi, drīz vien bija acīmredzams tas, ka viņa nav optimālā kondīcijā, jo brīžiem servēja neatbilstoši savām spējām, tāpat arī spēles pirmajā pusē kustējās pārāk lēni un regulāri klepoja. 25 grādu karstums situāciju neuzlaboja.

Pirmais breiks notika piektajā geimā. Viljamsa no 0:30 uzvarēja divos punktos pēc kārtas, bet pēc tam kļūdījās ar "forehand". Breikbumbu izdevās atspēlēt ar ļoti labu otro servi. Timeja Bačinskī nākamajā izspēlē nodemonstrēja teju visu savu īpašo arsenālu. Uzņemot servi, izpildīts "dropšots", bet punkts iegūts, bumbiņu Viljamsai pārmetot pāri. Tā iegūta otrā breikbumba, kuras izspēlē Šveices tenisiste ar diagonālo "backhand" sitienu sodīja Viljamsas vāju otro servi.

Bačinskī bija grūtības ar seta izservēšanu, viņai vajadzēja trīs setbumbas. Pirmā izniekota ar sitienu autā, otro Viljamsa atspēlēja pati. Serēna pēc tam nopelnīja breikbumbu, bet Bačinskī to atspēlēja ar lielisku "backhand" sitienu pa līniju. Viljamsai pēc tam bija iespēja atspēlēt arī trešo setbumbu, taču viņa ar "forehand" netrāpīja korta tukšajā pusē, bumbiņu raidot autā – 4:6.

Viljamsa jau ceturto reizi šī turnīra sešos mačos zaudēja 1. setu. Un ceturto reizi spēja uzvarēt. Tāpat kā 3. kārtas mačā pret Viktoriju Azarenku, viņa šodien uzvarēja, esot iedzinējos ar setu un breiku, un saglabāja perfektu bilanci 2015. gadā trīs setu mačos (11-0).

Bačinskī 2. seta piektajā geimā ar sesto breikbumbu ieguva 3:2 pārsvaru. Tas uzreiz tika zaudēts, nākamajā geimā pašai pieļaujot dažas kļūdas. Un situācija Šveices tenisistei strauji kļuva arvien sliktāka. Viņas līmenis kritās, un tas sakrita ar brīdi, kad Viljamsa sāka spēlēt ievērojami labāk. Viljamsa 2. setā no 2:3 uzvarēja četros geimos pēc kārtas!

Mača lūzums bija noticis. Bačinskī pēdējā seta sākumā pamatīgi iegāza "forehand" sitiens. Divas rupjas kļūdas – sitiens autā un bumbiņas ietriekšana tīklā no neliela attāluma – lika jau pirmajā geimā zaudēt servi. Vēl viena "forehand" kļūda otrajā geimā liedza realizēt breikbumbu. Kopš izvirzīšanās vadībā ar setu un breiku (6:4, 3:2) Bačinskī vairs neuzvarēja nevienā geimā jeb zaudēja 10 pēc kārtas!

Kamēr Bačinskī pirmoreiz spēlēja "Grand Slam" pusfinālā, Viljamsai tas bija jau 27. pusfināls šajā līmenī (24-3). Viņa uzvarējusi 10 pusfinālus pēc kārtas, pēdējo zaudējumu šajā stadijā piedzīvojot 2009. gadā Ņujorkā pret Kimu Klijstersu.

Viljamsai sestdien būs 24. "Grand Slam" fināls. Tajos viņai lieliska 19-4 bilance. Uzvara arī pēc divām dienām ļaus izcīnīt 20. titulu, no Štefijas Grāfas atpaliekot vairs tikai divas "major" trofejas. Parīzē Serēnai "tikai" trešais fināls. Viņa ir uzvarējusi abos iepriekšējos, 2002. gadā uzveicot māsu Venusu, bet pirms diviem gadiem apspēlējot Mariju Šarapovu.

Viljamsai pret Luciju Šafāržovu ir perfekta 8-0 bilance, astoņos mačos zaudējot trīs setus. Abās cīņās uz māla – 2012. un 2013. gadā Čārlstonā – viņa uzvarēja ļoti pārliecinoši: 6:0, 6:1 un 6:4, 6:1. Pirmais rezultāts bija finālā.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties