03.04.2015. 07:45
Maiami WTA "Premier Mandatory" turnīra finālā sestdien būs septiņkārtējās čempiones Serēnas Viljamsas tikšanās ar Spānijas pirmo raketi Karlu Svaresu Navarro. Amerikāniete pusfinālā ar 6:2, 4:6, 7:5 pieveica Simonu Halepu, bet Svaresa Navarro ar 6:3, 6:3 apspēlēja Andrea Petkoviču.

Indianvelsas čempione Simona Halepa ir pēdējā tenisiste, kura oficiālā mačā spējusi uzveikt Serēnu Viljamsu, to oktobrī ar rezultātu 6:0, 6:2 izdarot "WTA Finals" turnīrā Singapūrā. Viljamsa rumānietei pēc tam finālā revanšējās ar gandrīz tikpat graujošu 6:3, 6:0.

Ceturtdien Maiami pēc Viljamsas graujošas uzvaras 1. setā otrajā bija tikai viena breikbumba, kuru priekšpēdējā geimā, pateicoties pretinieces "forehand" kļūdai, realizēja Halepa. Savukārt pēdējā setā septiņkārtējā čempione izlaida 5:2 pārsvaru, nespēja izservēt maču, taču 12. geimā nokārtoja vēl vienu breiku, liedzot skatītājiem iespēju redzēt izšķirošā seta taibreiku.

Viljamsai jau 20. uzvara pēc kārtas. Vēl viena iespaidīga sērija viņai ir Maiami, kur 17 nezaudētas spēles pēc kārtas, pēdējo neveiksmi piedzīvojot 2012. gada ceturtdaļfinālā pret Karolīnu Vozņacki. Serēna Maiami finālā spēlēs desmito reizi.

Halepas zaudējums pusfinālā nozīmē to, ka viņai nav izdevies uzvarēt gan Indianvelsā, gan Maiami. Pēdējā tenisiste abos prestižajos turnīros vienā pavasarī triumfēja 2005. gadā, kad tas izdevās Kimai Klijstersai. Bez viņas to paveikusi vēl tikai Štefija Grāfa (1994, 1996).

Otra fināliste būs Karla Svaresa Navarro, kura pirmajā pusfinālā ļoti pārliecinoši ar 6:3, 6:3 uzveica Andrea Petkoviču. Spānijas tenisiste būtu uzvarējusi ar vēl lielāku rezultāta starpību, ja labāk realizētu breikbumbas (3/10). Svaresa Navarro bija daudz labāka pacietīgā spēlē no gala līnijas, bet Petkoviča tādā tenisā pieļāva ļoti daudz kļūdu (divos setos 32 nepiespiestās), savukārt uzņemšanā viņai nekas daudz neizdevās, nespējot iegūt kaut vienu breikbumbumu!

Šim mačam bija ļoti liela nozīme, jo uzvarētāja garantētu vietu nākamās nedēļas Top 10. Petkovičas gadījumā tas nozīmētu palikšanu desmitniekā, bet Svaresai Navarro – debiju, kas tagad notiks uz nupat uzveiktās Petkovičas rēķina. Spānijas pirmajai raketei sestdien Maiami būs karjeras lielākais fināls. Viņa līdz šim tikai vienreiz bija tikusi līdz "Premier" līmeņa finālam, kas februārī Antverpenē mazajā jeb 470 punktu "Premier" turnīrā. Maiami notiek 1000 punktu turnīrs.

Viljamsa savstarpējos mačos ar Svaresu Navarro dominējusi ļoti iespaidīgi – ranga līderei perfekta 4-0 bilance, visas uzvaras gūstot divos setos, turklāt puse no astoņiem setiem noslēgušies ar rezultātu 6:0, bet kopumā spānietei zaudēti tikai 10 geimi!