26.01.2016. 07:00
Marijai Šarapovai arī šoreiz neizdevās pārtraukt ļoti ilgo un garo zaudējumu sēriju pret pasaules pirmo raketi Serēnu Viljamsu, amerikānietei "Australian Open" ceturtdaļfinālā pēc cerīga sākuma kapitulējot ar 4:6, 1:6. Viljamsa pusfinālā tiksies ar Agņešku Radvaņsku.

Serēna Viljamsa pirmajā geimā (sava serve) pieļāva četras kļūdas, ļaujot Marijai Šarapovai tikt pie perfekta sākuma. Krievijas pirmā rakete cīņas ievadā bija labāka gan īsajās, gan garajās izspēlēs un viegli nostiprināja breiku, izvirzoties vadībā ar 2:0. Nākamajos trīs geimos uzvarēja Viljamsa, kura breiku atguva, lielā mērā pateicoties Šarapovas divām dubultkļūdām ceturtajā geimā.

Seta otrā puse un tā galotne bija saspringta ar daudz breika iespējām. Šarapovai vēl divas dubultkļūdas bija astotajā geimā, taču šoreiz izdevās nosargāt servi, turklāt tas paveikts no 0:40. Viljamsa palīdzēja, divreiz iesitot tīklā. Trešo breikbumbu Šarapova atspēlēja ar eisu. Pašai divas breikbumbas bija devītajā geimā, taču bez iespējām tās realizēt. Viljamsa pirmo novērsa ar eisu, bet otro ar labas pirmās serves un "forehand" kombināciju.

Tobrīd sākās Šarapovas septiņu pēc kārtas zaudētu geimu sērija. Viljamsa pie rezultāta 5:4 uzņemšanā ilgā cīņā spēja realizēt ceturto setbumbu. Pirmās trīs izniekotas ar sitieniem tīklā (divreiz atsitot otro servi), bet ceturto viņa spēja izmantot, veiksmīgi nospēlējot pie tīkla. Šarapova 2. setā vienīgo geimu ieguva, kad rezultāts jau bija 0:5. Ja Viljamsa 1. setā spēlēja viduvēji, tad otrajā ievērojami palielināja apgriezienus un Šarapovai nācās samierināties ar kārtējo pērienu.

Viljamsa bilanci pret Šarapovu uzlaboja līdz 19-2! Maša abas uzvaras guva 2004. gadā, bet kopš tā laika zaudējusi 18 spēles pēc kārtas. Viljamsa uzvarējusi 16 setos pēc kārtas, kā arī 36 no pēdējiem 39 setiem. Viljamsa šodien spēlēja apslimusi, gluži tāpat kā pagājušā gada finālā pret Šarapovu, taču jau atkal spēja uzvarēt.

Viljamsa septīto reizi spēlēs "Australian Open" pusfinālā. Viņa uzvarējusi visos iepriekšējos sešos. Serēnai ceturtdien būs 30. "Grand Slam" pusfināls (25-4), kurā viņa sacentīsies ar Agņešku Radvaņsku. Arī viņai ļoti viegla uzvara, ar 6:1, 6:3 sagraujot Karlu Svaresu Navarro, kura zaudējusi visus piecus "Grand Slam" ceturtdaļfinālus.

Spānijas otrā rakete pēc bezcerīgās uzstāšanās atzina, ka pēdējās divas dienas nav normāli gulējusi, tāpēc bija bez nepieciešamā enerģijas daudzuma. Un to varēja manīt. Karla zaudēja mača pirmos četrus geimus, kad beidzot tika pie vārda. Cīņas pēdējais geims Radvaņskai bija sarežģīts, jo, servējot par uzvaru mačā, nācās atspēlēt trīs breikbumbas.

Radvaņska guvusi 13 uzvaras pēc kārtas un kopumā uzvarējusi 22 no pēdējiem 25 mačiem. Agai parīt būs piektais "Grand Slam" ceturtdaļfināls (1-3) un otrais Melburnā (0-1). Radvaņskai pret Viljamsu ir 0-8 bilance, turklāt astoņās spēlēs uzvarēts tikai vienā setā, kas viņai izdevās 2012. gadā Vimbldonas finālā.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439