08.03.2013. 17:19

"Jā, esmu jauns treneris, bet arī man pašam bijusi tā iespēja uzspēlēt Latvijas augstākajā līmenī. Grūti noticēt, ka spēlētājs 30 sekundēs var palikt tizls. Bet varbūt tā arī notiek," atceroties spēles pret "Jēkabpili" notikumus pēdējā minūtē, portālam Sportacentrs.com sacīja bijušais basketbola kluba "Jelgava" treneris Kaspars Vilcāns. Šis mačs izrādījās pēdējais Vilcānam pie Jelgavas komandas stūres.

"Pametu "Jelgavas" komandu pēc abpusējas vienošanās ar kluba vadību," oficiālo nostāju skaidroja treneris Vilcāns, tiesa gan, liekot noprast, ka viennozīmīgu skaidrojumu no kluba vadības nav saņēmis.

Pēc spēles pret "Jēkabpili" 24. februāra vakarā savā laukumā (88:96) Vilcāns zaudējuma emociju karstumā portālam jelgavasvestnesis.lv asi kritizēja savas komandas uzbrucēju Andri Justoviču, izsakoties, ka šādi mači liek aizdomāties arī par totalizatoru klātbūtni. Neko vairāk par šo tēmu Vilcāns nepateica, taču ar to bija gana, lai saņemtu LBL Tehniskās komisijas naudas sodu (250 Ls) un vēlāk atstātu amatu.

"Jā, esmu jauns treneris, bet arī man pašam bijusi tā iespēja uzspēlēt Latvijas augstākajā līmenī. Grūti noticēt, ka spēlētājs 30 sekundēs var palikt tizls. Bet varbūt tā arī notiek. Visi treneri reizi pa reizei pasmējušies, ka visi spēlētāji, kas domā ar galvu, ir "Ventspilī" vai VEF. Varbūt spēlētājs neizturēja spriedzi," sacīja Vilcāns. "Ar šādu izgājienu sanāca, ka mūsu spēlētājs pat nedeva komandai iespēju pārbaudīt veiksmi."

Ar "izgājienu" treneris domā epizodi 42 sekundes pirms mača beigām, kad pie mīnus četri Andris Justovičs pārkāpa noteikumus pret Rinaldu Sirsniņu, lai gan brīdi iepriekš minūtes pārtraukumā saņemti norādījumi nesist sodu. "Minūtes pārtraukumā sarunājām, ka nesitīsim sodu, bet mēģināsim noturēt aizsardzību, lai būtu iespēja vismaz pietuvoties. Sirsniņš stāvēja centrā un driblēja, netaisīja pat nekādas māņukustības. Spēlētājs uzsita sodu, un man nez kāpēc izskatījās, ka tas ir diezgan apzināti. Saprastu, ja Sirsniņš būtu veicis apspēlēšanu vai kaut ko tādu."

"Bija sāpīgi zaudēt, bija sāpīgi, ka spēlētājs pieļauj tik muļķīgu kļūdu. Pats trakākais, ka dažas sekundes iepriekš minūtes pārtraukumā tieši sarunājām, ka tā nedarīsim," notikumus atcerējās Vilcāns. "Ja būtu izdarījuši, ko teicu, bet zaudējuši, tad būtu zaudējis es. Muļķīgi sanāca. Pieļauju gan arī to, ka spēlētājs bija iekarsis un gribēja izdarīt labu - iet un atņemt bumbu bez soda. Varbūt arī nemaz neklausījās minūtes pārtraukumā, visādi var būt."

Par darbu kopumā ar "Jelgavas" komandu Vilcāns palicis apmierināts: "Varbūt drusku žēl, ka nesanāca līdz galam pabeigt sezonu ar komandu. Domāju, bija un ir arī tagad joprojām iespēja tikt LBL sešiniekā. Tikai tagad situācija kļuvusi sarežģītāka. Baltijas līgā izdevās tikt Top16, kas Jelgavai nebija izdevies, tas ir augsts rādītājs mūsu komandai. Arī tur mēs nepalikām pēdējie savā grupā. Bija laba spēle pret "Kalev/Cramo". Man patika šī sezona."

"Negribētu vēl atvadīties no basketbola," treneris meklēs iespēju strādāt arī turpmāk. "Apzinos, ka šie ir mēneši, kad trenerus vairs nemaina. Ceru, ka nākamajā sezonā kādam būšu noderīgs vai vajadzīgs. Tikmēr man ir sporta skolā viena grupiņa, un nodarbojos ar to trenēšanu."

"Ja Jūrmalu izdotos uzvarēt, četrām komandām būtu vienāds uzvaru skaits," Vilcāns paanalizēja turpmāko cīņu par sesto vietu LBL turnīrā. "Atkarīgs no tā, kā mācēs saņemties. Varbūt "Jelgavas" komandai mīnuss ir tas, ka medicīna ir pavisam minimāli. Vasarā ieguldījām labu darbu un sezonas vidū bijām tiešām labā fiziskajā formā. Tagad puiši sāk pagurt. Es ceru, ka "Jelgava" tiks sešiniekā, es gribētu, lai tā notiek."Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties