11.07.2014. 13:36
Par slavenās vijolnieces Vanesas Mejas rezultātu falsifikāciju pirms viņas kvalificēšanās šīgada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm tikuši sodīti četri Slovēnijas funkcionāri, vēsta ārvalstu mediji.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pašlaik 35 gadus vecā Meja februārī notikušajā Olimpiādē pārstāvēja Taizemi, piedaloties kalnu slēpošanas milzu slaloma disciplīnā. Viņa ierindojās 67.vietā, no finišējušajām sportistēm abus braucienus veicot ar sliktāko laiku.

Īpaša izmeklēšanas grupa pierādījusi, ka olimpisko spēļu atlases sacensībās Slovēnijā sportistes rezultāti tikuši falsificēti, par ko četri vietējie sporta funkcionāri saņēmuši oficiālu diskvalifikāciju.

Tiek apgalvots, ka atbildīgo personu uzpirkšanu nodrošinājis kāds Taizemes uzņēmums.

Izmeklēšana tika ierosināta, jo Mejas uzrādītie rezultāti atlases sacensībās un olimpiskajās spēlēs krasi atšķīrušies.

Četras par vainīgām atzītās personas, kuru vidū ir Slovēnijā notikušo sacensību direktors, galvenais tiesnesis un laika uzņēmēji, no dalības sporta sacensībās atstādinātas uz četru gadu termiņu.

Meja olimpiskajās spēlēs aizvadīja vien savas astotās oficiālās kalnu slēpošanas sacensības karjerā.

Meja ir Lielbritānijas pilsone, taču viņai ir arī Taizemes pase. Viņas māte ir ķīniete, bet tēvs - taizemietis. Lai arī viņa piedzima Singapūrā, vijolniece kopš četru gadu vecuma dzīvo Lielbritānijā. Olimpiādē viņa startēja ar tēva uzvārdu Vanakorna.

Meja slēpo no četru gadu vecuma, taču viņas galvenais mērķis vienmēr bijusi mūzika. Desmit gadu vecumā viņa pirmoreiz uzstājās starptautiskas auditorijas priekšā, un kopš tā laika viņa iekarojusi popularitāti ar savu seksapīlo imidžu un klasiskās mūzikas sapludināšanu ar popu.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties