11.07.2014. 11:41
Slovēnijas slēpošanas asociācija diskvalificējusi uz četriem gadiem četrus slovēņu slēpošanas funkcionāus, kuri viltojuši slavenās vijolnieces Vanesas Mejas olimpiskās kvalifikācijas rezultātus milzu slalomā. Sportiskā vijolniece Soču olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēdējā brīdi Slovēnijā, bet olimpiādē no finišējušajām sportistēm pārliecinoši palika pēdējā vietā.

Lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm, Mejai vajadzēja iegūt ne vairāk kā 140 punktus piecās kvalifikācijas sacensībās. Slavenā vijolniece nepieciešamo punktu skaitu panāca pēdējās sacensībās Slovēnijā. Olimpiskajās spēlēs viņa pārstāvēja Taizemi un startēja kā Vanesa Vanakorna, izmantojot tēva uzvārdu. Divu braucienu summā Sočos viņa uzvarētājai zaudēja 50 sekundes un milzu slalomā stabili ieņēma pēdējo vietu.

Slovēnijas slēpošanas vadībai radās bažas par vijolnieces rezultāta adekvātumu pēdējās kvalifikācijas sacensībās. Tika izveidota speciāla izmeklēšanas komisija, kas noskaidroja, ka Mejas rezultāts tika viltots, un to pasūtīja kāda Taizemes kompānija. Par vainīgajiem tika atzīti četri - sacensību direktors Boruts Horbats, galvenais tiesnesis Vladimirs Makucs un hronometristi Matjažs Goltecs un Tugo Marinčeks. Tādējādi tika pieņemts lēmums par četru negodīgo funkcionāru diskvalifikāciju, 10. jūlijā informē Slovēnijas mediji.

V. Sportiste Valsts Laiks
1. Tīna Maze Slovēnija 2:36.87
2. Anna Feningere Austrija +0.07
3. Viktorija Rebensburga Vācija +0.27
...66. Lina Sja Ķīna +38.75
...67. Vanesa Vanakorna Taizeme +50.10
... Agnese Āboltiņa Latvija DNF
... Lelde Gasūna Latvija DNF

Izmantotie resursi:www.rtvslo.siSolncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties