25.04.2014. 22:43

, LSM.LV - Sports

Uzvarētājiem vārtus guva Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs, savukārt par labāko mājiniekiem nosauca aizsargu Kristapu Sotnieku. Latvijas izlase cīņas gaitā divreiz ieguva vienu vārtu pārsvaru, ko spēles galotnē pret sīkstajiem francūžiem izdevās nosargāt.

Spēles sākumā mājinieki vairāk kontrolēja ripu, bet pretinieki centās atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Rezultātu laukuma saimnieki atklāja skaitliskā vairākumā, kad pēc Rodrigo Laviņa metiena no zilās līnijas ripa palika vārtu priekšā, kur veiklākais bija Cipulis. Līdz pārtraukumam Latvijas izlase varēja panākt divu vārtu pārsvaru tomēr Gints Meija nerealizēja paša nopelnītu soda metienu.

Lai gan Francijas hokejisti noturēja mājinieku uzbrukumus, arī Edgars Masaļskis Latvijas vārtos nebija pārspējams. Vēlreiz tuvu otro vārtu guvumam Latvijas izlase bija pēdējā trešdaļā, kad izrāvienu vienam pret vienu neizdevās realizēt Mikam Indrašim, kura nodomus uzminēja Francijas vārtsargs Kristobals Iē, veiksmīgi nospēlējot ar kājsargu. Neizšķirtu viesi atjaunoja pēdējās trešdaļas vidū, kad Damjēns Flerī vārtu priekšā netraucēti saņēma ripu un ar precīzu metienu panāca 1:1.

Toties mājiniekiem pietika ar nepilnām divām minūtēm, lai uzbrukumā neatstātu izredzes pretinieku aizsardzībai. Rēdiham pēc Mika Indraša un Kaspara Daugaviņa piespēlēm atlika trāpīt tukšos vārtos. Spraigā spēles galotnē Latvijas izlase nosargāja uzvaru, lai gan pēdējo minūti aizvadīja mazākumā.

Pirmajā trešdaļā gurnu sadursmē pie apmales savainoja aizsargs Māris Jass, kuru nogādāja slimnīcu pārbaužu veikšanai.

Gatavošanos Latvijas hokejisti turpina treneru kolektīva vadībā, taču galvenā trenera Teda Nolana ierašanos Rīgā gaida ne agrāk kā nākamnedēļ, tādēļ viņš izlasi spēlēs pret Franciju nevada. Latvijas izlasi pirms spēlēm ar Franciju papildināja Daugaviņš, Miķelis Rēdlihs, kā arī Herberts Vasiļjevs un Aleksandrs Ņiživijs, kuru pieteikumā gan piektdien neiekļāva. Vairāku hokejistu iekļaušanās izlases darbā vēl gaidāma nākamās nedēļas sākumā.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas izlase aizvadīs 1. un 2. maijā Bratislavā, kur pretinieki būs slovāki un norvēģi. Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25. maijam. Latvijas izlase spēles B apakšgrupā aizvadīs pret Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.