15.05.2014. 19:59

, LSM.LV - Sports

Vārtus Latvijai guva Gints Meija, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs un Kaspars Daugaviņš, bet pēdējā trešdaļā uzvaru ar precīziem metieniem veicināja Zemgus Girgensons, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā, un Herberts Vasiļjevs.

Latvijas izlase līdz otrās trešdaļas vidum ieguva 3:1 pārsvaru, ko gan nenoturēja, un amerikāņi ar diviem iemestiem vārtiem līdz pēdējam pārtraukumam panāca neizšķirtu. Pēdējā trešdaļā uz Latvijas izlases gūtajiem vārtiem rezultatīvi atbildēja arī amerikāņi, tomēr Girgensons un Vasiļjevs panāca jau 6:4. Lai gan ASV vienus vārtus atguva, cīņas izskaņā viņu centieni bija lemti neveiksmei.

ASV izlase sparīgāk sāka cīņu, vairāk kontrolējot ripu, taču Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem lielas briesmas radīt nespēja. Latvijas hokejisti pamazām apslāpēja amerikāņu spiedienu un arvien labāk iejutās uzbrukumā. Pirmā teicamā iespēja vārtu gūšanai gan bija ASV izlasei, kad divi uzbrucēji bez traucēkļiem nonāca pret Gudļevska vārtiem, bet nesaprašanās dēļ pat līdz metienam netika.

Toties Latvijas izlase četrarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām aizturētā soda situācijā atklāja rezultātu, kad Meija no aizvārtes trāpīja pa vārtsarga Tima Tomasa kājsargu, un ripa atrada ceļu vārtos. Līdz pārtraukumam komandas vēl apmainījās vārtu guvumiem. Džeiks Gārdiners ar perfektu tālu piespēli izvirzīja vienu pret vārtiem Kreigu Smitu, kurš ar spēcīgu plaukstas metienu no tālākas distances pārspēja Gudļevski. Savukārt Latvijas izlases ātrā uzbrukumā no vārtiem tālu izgājušais Tomass atsita Ronalda Ķēniņa metienu, taču ripa atlēca pie Miķeļa Rēdliha, kurš izmantoja iespēju trāpīt gandrīz tukšos vārtos.

Noraidījumiem bagātajā otrajā trešdaļā abas komandas skaitlisko pārsvaru spēja pārvērst vārtu guvumā, turklāt labāk sekmējās amerikāņiem. Vispirms gan Ņiživijs nospēlēja individuāli spoži un no laukuma stūra tika līdz vārtu priekšai un panāca 3:1. Taču gandrīz tādā pašā situācijā nepilnu minūti vēlāk Broks Nelsons tika līdz Gudļevska vārtiem un ar nūjas neērto pusi iemeta ripu tuvajā stūrī. Vēl pēc minūtes cīņā vārtu priekšā Tailers Džonsons atjaunoja neizšķirtu. Latvijas izlasei gan bija iespēja līdz pārtraukumam atgūt vadību, tomēr amerikāņu vārtu priekšā pazaudēto ripu Ķēniņš tīklā neiedabūja.

Nervozākā noskaņā ritēja trešā perioda sākums, abām komandām atskatoties arī uz savu vārtu drošību. Vienu vārtu pārsvaru Latvijai trešdaļas 12. minūtē nodrošināja Daugaviņa individuālā meistarība - uzbrucējs no saviem vārtiem šķērsoja visu laukumu un pēc ieslidošanas pretinieka zonā izpildīja netveramu plaukstas metienu. Taču ilgi vadībā noturēties neizdevās, jo neizšķirtu panāca Sets Džonss. Rezultatīvo uzbrukumu sēriju turpināja Girgensons, kurš izlauzās līdz vārtiem un kritienā paspēja palaist ripu Tomasam starp kājsargiem. Kad Vasiļjevs divarpus minūtes pirms spēles beigām ietrieca ripu zem ASV vārtu pārliktņa, uzvara jau šķita rokā, tomēr spraigāku galotni amerikāņi spēja sarūpēt, jo pēc klasiskas izspēles Brokam Nelsonam vārtu priekšā atlika pielikt nūju, lai ripa piekto reizi nonāktu Gudļevska vārtos.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien pusdienā pret grupas līderiem krieviem, bet priekšsacīkšu noslēgumā līdz 20.maijam tiksies arī ar Baltkrievijas un Šveices valstsvienībām. Grupas četras spēcīgākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase Minskā startēja ar uzvaru pār Somiju (3:2) un zaudējumu Vācijas izlasei (2:3), bet trešajā spēlē pārspēja Kazahstānas valstsvienību (5:4).

Pasaules čempionāta spēle:

ASV - Latvija 5:6 (1:2, 2:1, 1:3)

Vārtus guva: Kreigs Smits, Broks Nelsons, Tailers Džonsons, Sets Džonss, Broks Nelsons - Gints Meija, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs, Kaspars Daugaviņš, Zemgus Girgensons, Herberts Vasiļjevs

Vārtsargi: Tims Tomass - Kristers Gudļevskis