09.07.2015. 17:21
6. septembrī Siguldā jau 25. reizi norisināsies Latvijas gada lielākais un gaidītākais velonotikums - Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens. Ceturtdien Latvijas Dzelzceļa muzejā norisinājās preses konference, kurā rīkotāji, atjaunotāji un atbalstītāji informēja par šī gada jaunumiem. Organizatori cer labot 1939. gada dalībnieku rekordu, kad Vienības braucienā piedalījās vairāk nekā 6200 velomīļu.

Šis gads ir īpašs ar to, ka Latvijas tradīcijām bagātākais un vērienīgākais riteņbraukšanas notikums – Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens – atzīmē savu 25. dzimšanas dienu. Par godu tam, pasākuma rīkotāji, atjaunotāji atbalstītāji, pasaules čempions riteņbraukšanā un Saulkrastu velomuzeja vadītājs pulcējās Latvijas Dzelzceļa muzejā, lai informētu mediju pārstāvjus un sabiedrību par galvenajiem jaunumiem šī gada pasākuma norisē un dalītos atmiņās par tā vēsturi.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciena galvenais rīkotājs Igo Japiņš: «Esam ļoti gandarīti, ka riteņbraucēju skaits Latvijā paliek arvien lielāks, attīstās arī mūsu velokultūra. Latvija var lepoties ar daudziem čempioniem visaugstākā līmeņa sacensībās. Šogad Vienības velobraucienā vienkopus satiksies esošie, bijušie un nākotnes čempioni. Aicinu viņiem septembra pirmajā svētdienā Siguldā pievienoties ikvienu Latvijas iedzīvotāju!»

Turpinot veiksmīgo sadarbību, 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciena galvenais atbalstītājs šogad ir VAS Latvijas Dzelzceļš, kas aicina dalībniekus piedalīties iecienītajā LDz Tautas šosejas braucienā, tādējādi pavadot dienu aktīvā un veselīgā atpūtā un gūstot pozitīvas emocijas.

VAS Latvijas dzelzceļš prezidents Uģis Magonis: «Valsts ir stipra, ja tajā dzīvo un strādā veseli un spēcīgi cilvēki, kuri par to rūpējas, savukārt velo kustība ir lielisks veids, kā cilvēkiem kļūt sportiskākiem, veselākiem un stiprākiem, lai pēc tam šajā spēkā un priekā dalītos ar citiem. Velosipēds un vilciens, iespējams, ir videi draudzīgākie transporta veidi. Tāpēc atbalstām šo valstiski nozīmīgo Latvijas prezidenta Kārļa Ulmaņa aizsākto tradīciju – Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienu.»

Vienības velobrauciens jau vairāk nekā 15 gadus norisinās Siguldā, kas ir ne tikai viena no Baltijas valstu skaistākajām pilsētām, bet arī ļoti sportiska vieta. Priekšzīmi saviem iedzīvotājiem rāda Siguldas novada mērs Uģis Mitrevics, kurš ir aktīva dzīves veida piekopējs, piedaloties skriešanas maratonos, kā arī riteņbraukšanas, slēpošanas un citu sporta veidu sacensībās. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens, balstoties uz tā vērtībām pirmskara periodā tika atjaunots 1995. gadā.

«Siguldai – Latvijas aizraujošākajai pilsētai, kas ne reizi vien ir apliecinājusi savu spēju īstenot vērienīgus dažādu sporta veidu un kultūras pasākumus, ir liels gods uzņemt 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciena dalībniekus. Velobrauciena dalībnieku rekords tika sasniegts 1939.gadā, kad tajā startēja 6226 velomīļu. Nozīmīgajā velobrauciena jubilejā vēlamies pārspēt pirms vairāk nekā 70 gadiem uzstādīto dalībnieku rekordu, tādēļ, lai atstātu vēstures liecību par šo nozīmīgo un Latvijas iedzīvotājus vienojošo sporta notikumu, plānojam Siguldā izveidot vides objektu Latvijas riteņbraucējiem, kurā tiks iemūžināti visu dalībnieku vārdi, kuri piedalīsies vēsturiskajā velo notikumā un 1939.gada dalībnieku rekorda pārspēšanā. Šobrīd esam sagatavojuši divas skices, bet par to, kura kļūs par vides objektu, kas turpmāk atradīsies Siguldas Svētku laukumā un uz kuras būs lasāmi visu šī gada dalībnieku vārdi, aicināsim balsot Latvijas velomīļus!» Pievienoties Latvijas lielākajam velo notikumam 6.septembrī Siguldā aicina Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Balsošana par abām skicēm notiks mājas lapās sigulda.lv un velo.lv no 14. jūlija līdz 25. augustam. Rīkotāji aicina pieteikties Vienības velobraucienam laicīgi, jo uz vides objekta varēs attēlot līdz 7000 dalībnieku vārdus un uzvārdus.

Preses konferenci ar savu klātbūtni pagodināja tā atjaunotājs Ernests Pūce, kurš pastāstīja par atjaunošanas ideju. Pasākumā piedalījās arī 2000. gada pasaules čempions šosejas riteņbraukšanā Romāns Vainšteins. Mūsu leģendārais riteņbraucējs paziņoja, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad plāno piedalīties Vienības velobraucienā un aicināja to darīt ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Tikmēr Saulkrastu velo muzeja vadītājs Jānis Seregins vērsa uzmanību uz velospiēdu attīstību laikā no pirmskara perioda.

Ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būs iespēja izvēlēties kādu no trijām distancēm – 100 kilometru garo sporta Šosejas braucienu, 45 kilometru SEB MTB braucienu, vai arī pašu masveidīgāko 37 kilometru LDz Tautas šosejas braucienu. Tiks noteikti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un vēl daudzas citas nominācijas.

Iepriekšējā pieteikšanās jubilejas 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam sākusies 18. jūnijā un turpināsies līdz pat 1. septembrim. Reģistrēties ir iespējams portālā www.velo.lv. Tāpat pieteikties var arī Siguldas novada tūrisma informācijas centrā, Cēsīs un Valmierā esošajos velo veikalos Eži, Smiltenes sporta centrā, Kuldīgas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī Veloserviss veikalā Trek, kas atrodas Rīgā – Brīvības ielā 111. Dalības maksa reģistrācijas pirmajā kārtā, kas turpināsies līdz 12. jūlijam, ir no 7 līdz 15 EUR.Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties