01.08.2016. 08:03

, LSM.LV - Sports

Iemesls, kādēļ vairākiem sportistiem neizdevās parādīt savu potenciālu, lielā mērā ir skaidrojums ar visai piesātināto sezonu, jo, kā pirms valsts čempionāta pavēstīja izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs, sacensību laiks šogad sportistiem nebija tas ērtākais, turklāt piedalīties vai ne, bija pilnīgi brīva izvēle.

Aizvadītajās brīvdienās sporta karaliene ciemojās Ogrē, kur divu dienu garumā risinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Ar savu klātbūtni pagodināja arī trīs pašmāju sportisti, kuri startēs Riodežaneiro olimpiādē. Pirmajā sacensību dienā starp jaunajiem valsts čempioniem bija arī topošie olimpieši - šķēpmetējs Zigismunds Sirmais un kārtslēcējs Mareks Ārents.

Eiropas čempions šķēpa mešanā Sirmais triumfēja ar 82,49 metru tālu metienu, krietni atstājot aiz sevis vēl vienu olimpieti Rolandu Štrobinderu un Ansi Brūnu. Sirmais 51 centimetru atpalika no Rio normatīva. Dāmām šķēpa mešanā pirmoreiz triumfēja Gundega Grīva ar rezultātu 52,20 metri.

Diezgan slavējams sniegums arī kārtslēcējam Ārentam, kurš 5,55 metru augstumu pārvarēja, bet 5,65 metru augstumu tomēr nepieveica. Ārenta personiskais rekords ir 5,70 metri, kas viņam arī ļāva kvalificēties Rio spēlēm. Ārents par Latvijas čempionu kļuva sesto gadu pēc kārtas, taču šoreiz faktiski bez konkurences. Tikmēr tāllēkšanā piekto reizi pēc kārtas triumfēja Elvijs Misāns - 7,68 metri.

Sievietēm tāllēkšanā ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Māra Grīva, kura aizleca 6,07 metru tālumā. Divpadsmito Latvijas čempiona titulu lodes grūšanā izcīnīja Māris Urtāns, kura rezultāts ļoti pieticīgs - 16,09 metri ir sliktākais šajā gadsimtā starp citiem zelta godalgas devušajiem rezultātiem. Sacensību pirmajā dienā no valsts čempioniem jaunu personisko rekordu uzstādīja 400 metru skrējēji Anna Paula Auziņa - 57,15 sekundes un Valērijs Valinščikovs 48,45 sekundes.

100 metru finālskrējienā vīriem itin pārliecinošu uzvaru svinēja pieredzējušais sprinteris Jānis Mezītis. Šoreiz viņš finišēja pēc 10.67 sekundēm. Tikmēr savu personisko rekordu ar rezultātu 11,85 sekundes atkārtoja 100 metru sprintere Sindija Bukša. Bet 110 metru barjersprinteris Kristaps Sietiņš finišēja pēc 14,08 sekundēm.

Sacensību otrajā dienā, kas bija noslēdzošā, kārtējo reizi par valsts čempionu vesera mešanā kļuva Igors Sokolovs. Zelta medaļu deva 75,44 metrus tāls raidījums, un tas bija viņa tālākais metiens sezonā. 200 metros dāmām tāpat kā simtniekā triumfēja Sindija Bukša, bet vīriešiem te zelta medaļu ieguva Jānis Mezītis - 21,43 sekundes. 400 metru barjerskrējienā vīriešiem stabili pirmais bija galvenais favorīts Jānis Baltušs - 50,78 sekundes. Savukārt 400 metru barjerotajā distancē dāmām ar lielu pārsvaru uzvarēja Līga Velvere -57,47 sekundes.

800 metros finiša līniju pirmais šķērsoja Pauls Arents, bet sieviešu skrējienā ātrākā bija Elēna Miezava. Tikmēr trīssoļlēkšanas sektorā Elvijs Misāns bija labākais ar rezultātu 16,13 metri. Trīssoļlēkšanā dāmām, par astoņiem centimetriem pārspējot Santu Matuli, čempiones godā tika Madara Apine. Ļoti vāji rezultāti fiksēti augstlēkšanā. Zelta medaļai pietika ar mazāk nekā diviem metriem - valmierietis Jānis Mucenieks pārvarēja 1,99 metru augstumā novietoto latiņu. Sieviešu konkurencē uzvarēja Madara Onužāne-Saliņa ar rezultātu 1,74 metri.

Regulāri savā disciplīnā uzvar diska metējs Oskars Vaisjūns, kuram zeltu atnesa 53,68 metri. Jau ierasts, ka dāmu konkurencē spēcīgākā ir Dace Šteinerte – šoreiz 49,76 metri.