05.08.2015. 00:03
Patīkamu pārsteigumu autosprota, videospēļu un Reiņa Nitiša faniem (protams, arī pašam latviešu sportistam) sagādājusi video spēļu izstrādes kompānija Codemasters.

Studija Codemasters, kuras vārds ir ļoti labi zināms rallija un citu autosporta veidu simulatoru cienītāju pasaulē, nupat izlaidusi spēles DiRT Rally papildinājumu, kas dod iespēju iejusties Supercar klases rallijkrosa mašīnas pilota lomā. Izvēloties spēles reklāmas plakāta noformējumu, Codemasters ir parūpējušies par patīkamu pārsteigumu latviešu rallijkrosista Reiņa Nitiša faniem, jo tajā izmantots tieši viņa vadītais Olsbergs MSE komandas Ford Fiesta WRX automobilis.

Kā norāda spēles izstrādātāji, Supercar klases auto simulators ir lieliska iespēja videospēļu cienītājiem izbaudīt, ko nozīmē īsts adrenalīns. Jo reālajā autosportā Supercar mašīnas ir vieni no ātrākajiem sacīkšu braucamajiem. Tie apgādāti ar 2 litru turbo motoru, kas attīsta līdz pat 600 zirgspēkiem un 850 Nm, un pilnpiedziņas sistēmu. Tā kā auto sver 1300 kilogramus, šādā komplektācijā tiem nav grūtību 100 km/h sasniegt 2 sekundēs. 

Atgriežoties virtuālajā vidē, jāatzīmē, ka pirmajā no izlaist iecerētajiem diviem rallijkrosa papildinājumiem Codemasters, sadarbojoties ar pasaules rallijkrosa rīkotājiem iekļāvuši vairākus auto ar oriģinālo virsbūves noformējumu, pašreizējos čempionāta dalībniekus, kā arī divas sacīkšu trases tādā konfigurācijā, kādā norit cīņa par ieskaites punktiem Reiņa Nitiša, Pētera Solberga, Matiasa Ekstrēma un citu sportistu starpā. 

Otrajā papildinājumu paketē Codemaster iekļaus iespēju spēlētājiem sacensties savā starpā tiešsaistes režīmā. 

Kā zināms, šobrīd Latviju lielajā rallijkrosā pārstāv divi sportisti. Pasaules čempionātā Supercar klasē brauc Nitišs, un šobrīd viņš ieņem kopvērtējuma piekto vietu, savukārt FIA Eiropas čempionāta S1600 klasē ar teicamiem panākumiem startē Jānis Baumanis. Viņš patlaban ir čempionāta līderis, turklāt šogad jau ir aizvadījis arī vienu sacīksti Supercar klasē. Šīs sezonas ietvaros paredzēti vēl divi starti ar Supercar auto, bet jau nākamgad Baumanis ar «superkāru» brauks pilnu sezonu.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties