25.05.2014. 20:04

, LSM.LV - Sports

Uzvarētājām 11 punktus guva Ieva Krastiņa, savukārt 10 punktu bija Elīnas Babkinas rēķinā. Galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītajā Grieķijas izlasē, kas jau ir nodrošinājusi tiesības spēlēt 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, pa 16 punktiem iekrāja Zoi Dimitraku un Aikaterina Sotiriu. Dikeulaks iepriekš karjerā 2010. un 2011.gadā vadīja Latvijas valstsvienību.

Latvijas izlase spēles sākumā pretiniecēm turēja līdzi ar vairākiem trīspunktu metieniem, bet puslaika turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Latvijas basketbolistes uzbruka ar zemu metienu precizitāti, tomēr pirmā puslaika izskaņā Zenta Meļņika cīņā pie groza nodrošināja mājiniecēm divu punktu pārsvaru (31:29). Atrāviens 11:0 laukuma saimniecēm izdevās pēdējās ceturtdaļas sākumā, un pēc Aijas Putniņas soda metiena rezultāta starpība sasniedza 12 punktus (61:49). Grieķietēm vēl izdevās pietuvoties, tomēr viešņām pēdējās minūtēs trīspunktu metienos nesekmējās.

Sabiedrības veselības kampaņas ietvaros Latvijas basketbolistes Rozā lentītes spēli aizvadīja īpašajās rozā formās, savukārt skatītājiem ieeja bija par ziedojumiem. Pirms spēles Latvijas basketbolistes kopā ar atbalstītājiem piedalījās kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" gājienā no Brīvības pieminekļa uz "Arēnu Rīga".

Nākamās divas pārbaudes spēles notiks Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā. Pirmo spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase aizvadīs 8.jūnijā Rīgā pret Portugāli. Pēdējās divas pārbaudes spēles Latvijas basketbolistēm ieplānotas 30.maijā Panevēžā pret Ķīnu un 4.jūnijā Kedaiņos pret Lietuvu.

Eiropas čempionāta kvalifikācija risināsies sešās grupās. Uz finālturnīru tiks visas grupu uzvarētājas un piecas otro vietu ieguvējas. Latvijas izlases pretinieces grupā līdzās Portugālei būs arī Itālija un Igaunija.