19.12.2013. 15:46
Latvijas U-20 hokeja izlase Polijas pilsētā Sanokā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra priekšpēdējā, ceturtajā, mačā šodien tiekas ar Dānijas vienaudžiem.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 3:1 Dānijas labā. Latvijas izlases vārtsargu Elvi Merzļikinu mača 13.minūtē pārspēja Mads Ellers. Metienu attiecība pirmajās 20 minūtēs bija 14-3 dāņu labā. Trešdaļas pēdējā minūtē Haralds Egle izpelnījās 2+2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju, līdz ar to otrais periods Latvijai bija jāsāk mazākumā.

Skaitlisko vairākumu otrā perioda ievadā Dānijai realizēt neizdevās, bet drīz vien pēc Rūdolfa Maslovska pārkāpuma pretinieki tika pie vēl vienas iespējas. Arī šoreiz Merzļikins spēlēja nevainojami, tomēr mača 38.minūtē viņš bija spiests kapitulēt pēc Nikolaja Elersa metiena - 0:2.

Rit 3.periods..

Spēles 45.minūtē noraidījumu izpelnījās dāņi un tikai 12 sekundes vēlāk Roberts Lipsbergs vairākumā samazināja starpību līdz minimumam. Turpinājumā Dānija turpināja uzbrukt bīstamāk un nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Sonijs Hercbergs guva komandas trešos vārtus.

PČ hokejā U-20. Pirmā divīzija, A grupa. 2013.gada 19.decembris. Sanoka, Polija.

Dānija - Latvija 3:1 (1:0; 1:0; 1:1)

Vārti: 12:22 Ellers (Bjorkstrands, Laurisens) 1:0; 37:03 Elerss (Hercbergs, Krogsgārds, vair,) 2:0; 44:22 Lipsbergs (Jevpalovs, Augstkalns, vair.) 2:1; 55:06 Hercbergs (Frederiksens, Nīlsens) 3:1;

Metieni: 28-13

Soda minūtes: 4-8

Šīs abas komandas līdz šim turnīrā izcīnījušas tikai uzvaras. Mača uzvarētājs kļūs par galveno pretendentu uz vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas izlase līdz šim turnīrā vēl nav savos vārtos ielaidusi nevienu ripu. Pirmajā mačā Latvija ar 5:0 apspēlēja mājiniekus poļus, pēc tam ar 10:0 sagrāva Slovēniju, bet trešajā cīņā ar 3:0 uzvarēja Austriju.

Tikmēr Dānija sākotnēji ar 3:1 uzvarēja Austriju, vēlāk ar 4:2 pārspēja Poliju, kā arī ar 5:4 uzvarēja Baltkrieviju.

Noslēdzošajā cīņā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Baltkrieviju, kamēr dāņus tajā pašā dienā sagaidīs mačs pret Slovēniju.

Apakšgrupas galvgalī ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem trīs mačos atrodas Latvija un Dānija, kurām trīs punktus zaudē Baltkrievija.

SPĒLES VIDEO TIEŠRAIDE

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs iepriekš izteicies, ka nopietnākie konkurenti, lai atgrieztos elitē, būs tieši Dānija un Baltkrievija.

Tambijevs sastāvā iekļāvis 22 spēlētājus, no kuriem divi ir vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde komandai izvirzījusi uzdevumu izcīnīt pirmo vietu, kas ļaus atgriezties augstākajā divīzijā.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs Polijas pilsētā Sanokā notiks līdz sestdienai.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi piecas reizes, ieskaitot iepriekšējos divus gadus.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Ralfs Grīnbergs (visi - "Rīga"), Rūdolfs Kalvītis ("Valley Jr. Warriors", EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas "Wildcats", NAHL);uzbrucēji - Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago (visi - "Rīga"), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Bruno Birzītis (So "Eagles", NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas "Lumberjacs", USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL).