15.07.2015. 07:11
Talantīgais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien ar produktīvu sniegumu priecēja arī trešajā NBA Vasaras līgas spēlē Lasvegasā, kur viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks vienība papildlaikā ar 84:81 (11:25, 24:15, 15:18, 29:22, 5:2) pārspēja Filadelfijas 76'ers. Tādējādi Ņujorkas basketbolisti uzvarējuši visās turnīra spēlēs.

Zīmīgi, ka arī trešajā spēlē rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja tieši latvietis. Turpinājumā gan sekmīgāki bija 76'ers, otrās ceturtdaļas sākumā sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē (27:11), taču Knicks centās neatpalikt un deficītu pamazām sadeldēja. Mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti (79:79), bet papildlaikā ar 5:2 sekmīgāki bija Knicks, triumfējot arī visā mačā.

Porziņģis uzvaru kaldināja ar 22 minūtēs iekrātiem deviņiem punktiem, trim atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm un trim bloķētiem metieniem, visos gadījumos mājās aizsūtot pretinieku jauno zvaigzni Džahilu Okaforu, kuru nupat NBA draftā izvēlējās ar 3.numuru. Latvietis bija gana precīzs no pustālās distances un soda metienu līnijas (3/4), bet aizmeta garām vienīgo izpildīto tālmetienu.

Uzvarētājiem ar 23 punktiem rezultatīvākais bija Moriss Ndūrs. Tikmēr 76'ers labā 26 punkti Skotijam Vilbekinam, bet Okafors izcēlās ar 18 punktiem un pārliecinoši sliktāko +/- rādītāju komandā (-18).

Jau vēstīts, ka pirmajā Vasaras līgas mačā pret Sanantonio Spurs un Dairi Bertānu Porziņģis izcēlās ar 12 punktiem, bet pirmdien uzvarā pār Losandželosas Lakers atzīmējās ar deviņiem.

Porziņģis pēc tam, kad Knicks komanda viņu jūnija beigās izvēlējās ar augsto 4.numuru, kļuvis par visu laiku visaugstāk izvēlēto Latvijas basketbolistu NBA draftā.