12.11.2015. 05:41
Latviešu talants Kristaps Porziņģis trešdien gandrīz pamanījās izraut Ņujorkas "Knicks" komandai izraut uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, taču viņa precīzais tālmetiens, kas tika izpildīts pašās spēles beigās, netika ieskaitīts.

"Knicks" izbraukumā ar 93:95 (27:18, 31:20, 20:32, 26:14) piekāpās Šarlotes "Hornets" vienībai.

Porziņģis šajā mačā izcēlās jau ar kārtējo "double-double" - desmit punktiem un 15 atlēkušajām bumbām. Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 32 minūtes un 32 sekundes, grozā raidot piecus no deviņiem divpunktu metieniem, taču neiemetot vienu tālmetienu.

Tiesa, Porziņģis realizēja citu tālmetienu pašā mača izskaņā, taču tā ieskaitīšanai pietrūka pāris sekundes simtdaļas. Ja bumba no latvieša rokām izlidotu kaut nedaudz ātrāk, Ņujorkas klubs būtu izcīnījis uzvaru.

Porziņģis šajā mačā izcēlās arī ar diviem bloķētiem metieniem, trim kļūdām un divām piezīmēm.

Kā ierasts, Porziņģis šo maču sāka "Knicks" sākuma pieciniekā, turklāt tajā bija arī aizsargs Ārons Aflalo, kuram pēc savainojuma sadziedēšanas šis bija pirmais mačs šosezon.

Latvijas basketbolists maču iesāka teicami, realizējot savus pirmos metienus, turklāt pirmo astoņu minūšu laikā viņš izcēlās ar astoņiem punktiem un piecām atlēkušajām bumbām. "Knicks" komanda tikmēr turpināja krāt pārsvaru pār Šarlotes vienību, otrās ceturtdaļas vadībā izvirzoties vadībā ar 33:21. Tiesa, pēc tam viesiem sākās problēmas ar metienu precizitāti, ko savukārt bija atguvuši "Hornets", kas pirmo puslaiku viņiem ļāva noslēgt ar divu punktu pārsvaru - 49:47.

Tikmēr Porziņģis pirmā puslaika laikā gandrīz bija savācis "double-double" - desmit punkti un deviņas bumbas zem groziem. Zīmīgi, ka pirmie pieci latvieša metieni no spēles bija precīzi.

Otrā puslaika sākums pilnībā piederēja "Knicks" līderim Karmelo Entonijam, kurš guva pirmos desmit komandas punktus, bet kopumā trešās ceturtdaļas laikā izcēlās ar 15 punktiem, kas viesiem no Ņujorkas ļāva izvirzīties vadībā ar 77:65. Tikmēr Porziņģis pie bumbas uzbrukumā otrajā puslaikā vairs netika tik daudz, vien retu reizi uzmetot pa grozu, taču latvietis veiksmīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām.

Noslēdzošajā ceturtdaļā "Hornets" izlīdzināja mača gaitu un atkal pārņēma vadību, turklāt lika Ņujorkas vienībai dzīties tai pakaļ. Pamatlaika izskaņā nesekmīgi grozam centās uzbrukt arī Porziņģis, taču viņa precizitāte vairs nebija tik augsta kā pirmajā puslaikā. Pusotru minūti līdz beigām "Hornets" saspēles vadītājs Džeremijs Lins panāca 93:91, taču nākamajā uzbrukumā Aflalo atjaunoja līdzsvaru uz tablo.

Nākamie uzbrukumi komandām nebija veiksmīgi, bet 3,7 sekundes līdz pamatlaika beigām, rezultātam esot neizšķirtam 93:93, "Hornets" tika pie iespējas veikt uzbrukumu. Tas bija sekmīgs, jo Koudijs Zēlers bija precīzs no groza apakšas, panākot 95:93 par labu mājiniekiem.

Lai gan Porziņģis mača pēdējās minūtes laukumā neatradās, "Knicks" treneri viņu nolēma uzlaist tieši pie pēdējā uzbrukuma, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas vien 0,7 sekundes. Pēc sānu iemetiena bumba nonāca tieši pie latvieša, kurš uzreiz pēc tam realizēja tālu trīspunktnieku, kas gan netika ieskaitīts.

"Hornets" labā šajā mačā 24 punktus iemeta francūzis Nikolā Batums, bet 17 pievienoja Lins. Tikmēr "Knicks" sastāvā 29 punktus sameta Entonijs, kamēr 13 punkti pieredzējušajam spānim Hosē Kalderonam.

Ar četrām uzvarām deviņās spēlēs "Knicks" komanda Austrumu konferences kopvērtējumā atkāpusies uz 11.vietu.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439