04.02.2015. 14:21
Jau šīs nedēļas nogalē, piektien, sestdien un svētdien, Īglas trasē Austrijā notiks Pasaules kausa (PK) 7.posma sacensības skeletonā un bobslejā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Notikumu gana daudz - Latvija būs pārstāvēta ar visām trim bobsleja ekipāžām, skeletona sacensībās vīriešiem jau tradicionāli startēs brāļi Dukuri, bet dāmām - Lelde Priedulēna, kurai būs jāpiedalās uzreiz divās sacensībās. Uz Īglsu pārcelts pirms nedēļas Laplaņas trasē sliktās ledus kvalitātes dēļ nenotikušais Eiropas čempionāts un vienlaicīgi arī PK 6.posms dāmām.

Īglsas trasē ļoti svarīgs ir starta ieskrējiens, jo tā tehniski ir gana vienkārša un nereti tieši tajā savus pirmos braucienus bobslejā veic jaunie piloti. Pērn šeit uzvaru četriniekos svinēja Oskara Melbārža pilotētā ekipāža, kas šosezon sešos PK posmos allaž kāpusi uz goda pjedestāla, bet divniekos Melbārdis/Dreiškens bija septītie.

Tikmēr skeletonā pirms gada uzvaras laurus plūca Martins Dukurs, atstājot aiz sevis olimpisko čempionu Aleksandru Tretjakovu un vecāko brāli Tomasu. Nu jau seškārtējais Eiropas čempions M.Dukurs Īglsā uzvarējis piecus gadus pēc kārtas.

Trase ir 1270 metrus gara, tajā ir 14 virāžas, bet vertikālais kritums sasniedz 98,1 m jeb vidēji 8,5%. Tajā divreiz norisinājušās Ziemas olimpisko spēļu sacensības (1964, 1976 - notika trases pārbūve), tāpat vairākkārt notikuši pasaules čempionāti bobslejā un skeletonā.Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties