10.10.2016. 22:37

, LSM.LV - Sports

(papildināts ar grupas citu spēļu rezultātiem) Pēc Adama Ģjurčo vārtu guvuma ātri nonākuši zaudētājos, Latvijas futbolisti atguvās un izveidoja vairākas labas epizodes uzbrukumā, tomēr precizitātes un veiksmes pietrūka. Savukārt viesiem Adams Salai 77.minūtē panāca izšķirošu 2:0 pārsvaru.

Pēc rāma sākuma ungāri vairāk kontrolēja bumbu un bija asāki uzbrukumā, izmantojot savu pirmo iespēju, kad 10.minūtē Adams Ģjurčo atklāja rezultātu. Nemanja Nikoličs no gala līnijas piespēlēja soda laukuma centrā, kur Ģjurčo trieca bumbu zem vārtu pārliktņa.

Savukārt laukuma saimnieku pamatotās cerības panākt neizšķirtu kliedēja Salai, kurš pēc stūra sitiena bija pārāks cīņā par bumbu gaisā un precīzi sita ar galvu.

Pirmajā puslaikā nonākuši zaudētājos, mājinieki atbildēja ar pussarga Oļega Laizāna soda sitienu, raidot bumbu nedaudz garām vārtu stabam, bet puslaikā labāko iespēju Latvijas futbolisti izveidoja 26.minūtē.

Valērijs Šabala pēc Gļeba Kļuškina piespēles kritienā virzīja bumbu vārtos, tomēr mazliet kļūdījās.

Puslaika vidū spēku samērs laukumā izlīdzinājās un spēlē arvien labāk iejutās laukuma saimnieki. Vēlreiz ungāru vārti briesmās bija 43.minūtē, kad Dāvis Ikaunieks izrāvienā sita garām gan vārtsargam Peteram Gulači, gan mērķim.

Uzreiz pēc pārtraukuma ungāru soda laukumā nokrita Kļuškins, tomēr bez aizsarga pārkāpuma, tādēļ 11 metru soda sitienu tiesnesis nepiešķīra.gan mērķim.

Teicamā situācijā 50.minūtē nonāca Šabala, bet Gulači paspēja laicīgi iziet pretim un sitienu nobloķēja.

Nesnauda arī ungāri, un Ģjurčo bija tuvu rezultāta dubultošanai, taču tuvajā stūrī trāpīja pa vārtu staba ārmalu.

Atšķirībā no spēles pret Fēru salām šoreiz sākumsastāvā laukumā devās centra pussargs Igors Tarasovs, uzbrukumu pastiprināja Dāvis Ikaunieks, bet uzbrukumā smailē bija izvirzīts tikai Šabala.

Pārējās pirmdien aizvadītajās spēlēs B grupā Eiropas čempioni portugāļi izbraukumā ar 6:0 sagrāva Rīgā uzvaru piektdien svinējušos Fēru salu futbolistus, savukārt Šveices valstsvienība tika pie minimālas uzvaras 2:1 viesos Andorā un saglabāja pirmo vietu tabulā. Latvijas izlase grupā ar trijās spēlēs gūtiem trim punktiem ir priekšpēdējā -5.- vietā.

Ungārus "Skonto" stadionā atbalstīja apmēram 700 skatītāju, kuri skaļi bija ne tikai arēnā, bet arī ceļā uz spēles norises vietu, kurp fani devās policijas pavadībā.

Viesu komandas atbalstītāju vidū bija arī Ungārijas premjers Viktors Orbāns, kurš Rīgā ieradās privātā vizītē.

Pasaules kausa kvalifikācijā Latvijas futbolisti septembra sākumā startēja ar smagu uzvaru viesos 1:0 pret Andoru, bet pirmajā spēlē mājās aizvadītās nedēļas nogalē ar 0:2 zaudēja Fēru salu izlasei.

No kvalifikācijas uz finālturnīru tiks deviņu Eiropas grupu uzvarētāji, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces. 2018.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs notiks 11 Krievijas pilsētās. Ieskaitot turnīra mājinieci, kas finālposmam kvalificējusies automātiski, Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 14 komandas no Eiropas. Kvalifikācija noslēgsies 2017.gada novembrī, savukārt finālturnīrs Krievijā risināsies 2018.gadā no 14.jūnija līdz 15.jūlijam.