17.11.2015. 06:41
Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums pirmdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai un speciālista Harija Vītoliņa trenētajai vienībai Maskavas "Dinamo" ar 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēt cita latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa un trenera Pētera Skudras pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu.

Mača rezultātu 15.minūtē atklāja "Dinamo" rindās spēlējošais Konstantīns Volkovs. Otrajā trešdaļā divus vārtus guva "Torpedo" hokejisti, izvirzot savu vienību vadībā ar 2:1. Neizšķirtu trešā perioda pašā sākumā panāca Karsums. Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, līdz ar to komandas aizvadīja papildlaiku, taču arī tajā vienības nespēja noteikt uzvarētāju.

<span id="XinhaEditingPostion"></span>

Tomēr diezgan garā pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāka bija "Dinamo" komanda, kas arī svinēja uzvaru visā mačā. Abas komandas izpildīja pa septiņiem "bullīšiem", taču nevienu reizi mest nedevās neviens no latviešu hokejistiem.

Zīmīgi, ka Daugaviņš šo sezonu iesāka tieši Maskavas "Dinamo" komandā.

Karsums šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 58 sekundes, kā laikā realizēja vienu no diviem metieniem. Tāpat latvietis uzvarēja trīs no četriem iemetieniem un veica septiņus spēka paņēmienus.

Latvijas uzbrucējs 30 aizvadītajās spēlēs guvis deviņus vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Daugaviņš, kurš pirmdien nosaukts par KHL aizvadītās nedēļas labāko uzbrucēju, šajā mačā ar rezultativitāti neizcēlās. Latvietis uz ledus atradās 12 minūtes un 20 sekundes, taču pagarinājumā laukumā nedevās, jo trešajā periodā pēc neveiksmīgas pretinieka ripas izmešanas tā trāpīja viņam sejā. Latvietis šajā duelī izcēlās tikai ar vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Šosezon Daugaviņš, pārstāvot Maskavas "Dinamo" un "Torpedo" komandas, aizvadījis 25 spēles, kuru laikā guvis septiņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Somijas komanda Helsinku "Jokerit" pirmdien KHL regulārā čempionāta izbraukumu noslēdza ar uzvaru, viesos ar 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) pārspējot Hantimansijskas "Jugra" komandu.

"Jokerit" aizvadīja četru spēļu izbraukumu, kā laikā tika pie trim uzvarām, divas no tām gūstot pēdējās divās spēlēs.

Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja mājinieks Vitālijs Sitņikovs, piektajā minūtē panākot 1:0 "Jugra" labā. Šāds rezultāts bija vēl 20 minūtes, līdz neizšķirtu 1:1 panāca dānis Filips Larsens. Otrajā trešdaļā "Jokerit" guva vēl vienus vārtus, kad precīzs bija Juhamati Āltonens, izvirzot savu komandu vadībā ar 2:1.

Trešā perioda sākumā "Jugra" panāca izlīdzinājumu, vārtus gūstot Oļegam Pogorišnijam. Neizšķirts rezultāts bija līdz pašai spēles izskaņai. Tiesa, pēdējās trīs minūtēs "Jokerit" izdevās gūt divus bezatbildes vārtus, panākot 4:2 un izraujot uzvaru visā mačā. Vēlreiz precīzs bija Āltonens, bet ceturto ripu viesiem jau tukšos vārtos guva Topi Jākola.

Zīmīgi, ka vārtus šajā mačā "Jugra" vienībai sargāja Georgijs Gelašvili, kurš pagājušajā nedēļā tika atzīts par labāko vārtsargu. Tiesa, šajā duelī Gelašvili atvairīja 30 no 33 pretinieku mestām ripām.

Kulda šajā mačā nospēlēja 18 minūtes un 57 sekundes, veicot divus metienus pa pretinieku vārtiem. Tāpat latvieša kontā divas soda minūtes, kā arī viens izprovocēts pārkāpums.

Latvijas aizsargs šosezon 15 mačos izcēlies ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Ar 61 punktu 29 spēlēs KHL Rietumu konferences līdere ir Maskavas CSKA, bet otrā ar 55 punktiem 30 spēlēs ir "Jokerit". "Torpedo" 31 duelī tikusi pie 58 punktiem, kas tai dod ceturto vietu, bet uzreiz aiz tās ar 51 punktu atrodas Maskavas "Dinamo".

Tikmēr Latvijas vienība Rīgas "Dinamo" ar 38 punktiem 32 spēlēs ieņem priekšpēdējo, 13., vietu Rietumu konferencē, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par sešiem punktiem.