23.08.2015. 08:32
Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis sestdien šī gada trešajā duelī izcīnīja savu 28 uzvaru, nokautējot Vācijas sportistu Manuelu Čarru, kurš pasaules rangā atrodas 21.pozīcijā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Mačs starp Briedi un 30 gadus veco Čarru norisinājās Čečenijas galvaspilsētā Groznijā Akhmad cīņu vakara ietvaros. Duelis ar otro labāko Vācijas bokseri Čarru Briedim bija kā reitinga cīņa astoņos raundos.

Jau no paša mača sākuma Briedis aizvadīja aktīvāku cīņu nekā viņa pretinieks. Latvietis bija gan precīzāks izdarītajos sitienos, gan veiklāks kāju kustībās. Turpinājumā Vācijas bokseris centās Briedi iespiest stūrī, taču latvietis, veiksmīgi darbojoties aizsardzībā, ceturtā raunda beigās realizēja vairāku veiksmīgu sitienu sēriju. Čarram tas acīmredzami nepatika, jo pat pēc raunda beigu signāla Vācijas sportists neatkāpās no latvieša, bet gan mazliet pagrūstīja savu pretinieku.

Piektā raunda sākumā Čarrs turpināja savu agresīvo cīņu, izpildot vairākus veiksmīgus sitienus. Tiesa, tobrīd Vācijas sportists nepievērsa tik lielu uzmanību aizsardzībai, ko arī izmantoja Latvijas bokseris. Dažas sekundes līdz raunda beigām Briedis veica veiksmīgu pretuzbrukumu, trāpot pretiniekam pa žokli un ar vienu sitienu nokautējot Čarru.

Kā zināms, Čarrs bija augumā raženāks par Latvijas sportistu. Piektdien notikušajā oficiālajā svēršanā noskaidrojās, ka Vācijas bokseris ir par 14,1 kilogramu smagāks nekā Briedis. Ja Čarss svēra 111,1 kilogramu, tad latvieša svars bija 97 kilogrami.

Kā zināms, latvietim pieder pasaules čempiona josta Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā, kā arī Pasaules Boksa padomes (WBC) Baltijas čempiona tituls.

Libānā dzimušais Čarrs savas karjeras laikā profesionālajā boksā izcīnījis 28 uzvaras, no kurām 16 beigušās ar nokautu, un nu piedzīvojis četrus zaudējumus, no kuriem trīs noslēgušies ar nokautu.

Iepriekšējās sešās cīņās Čarrs uzvaru bija svinējis četras reizes, bet divreiz bija zaudējis. Tagad Briedis mazliet pabojājis Libānas izcelsmes boksera statistiku. Mačā pirms cīņas ar Latvijas sportistu Čarrs uzvarēja austrālieti Aleksu Līpaju, kurš pērn pretendēja uz Pasaules labākā smagsvaru boksera Vladimira Kļičko čempiona jostu.

Kā zināms, Briedis parakstījis līgumu ar sporta atbalsta organizāciju Main Events, turklāt aprīlī parādījās informācija, ka viņš jau šovasar varētu sacensties ar kādu no pasaules vadošajiem sportistiem. Tiesa, vasaras sākumā, pirms šī gada otrās cīņas, Briedis pauda, ka sarunas par viņa nākamās cīņas aizvadīšanu Ziemeļamerikā ir ievilkušās dažādu iemeslu dēļ, tāpēc, lai neveidotos pārāk gara pauze starp cīņām, tika nolemts aizvadīt reitinga cīņas.

Pašlaik 30 gadus vecais Briedis savu iepriekšējo cīņu aizvadīja aprīļa pirmajā pusē, kad reitinga cīņā ar tehnisko nokautu pieveica vācieti Bjernu Blaški.

Briedis profesionālajā karjerā, ieskaitot Bigger's Better komercsacensības, uzvarējis 28 cīņās, 19 reizes pretinieku nokautējot, un cietis tikai vienu neveiksmi. Otrā smagā svara kategorija ir pēdējā pirms smagsvariem, un tieši tajā Briedis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru. Zīmīgi, ka Čarrs parasti aizvada cīņas tieši supersmagsvaru kategorijā. Briedis uzskatīja, ka, cīnoties pret šo sportistu, viņš varēs pārbaudīt, kā jūtas smagākā svara kategorijā.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties