11.10.2016. 16:55
Beļģijas izlases futbolists Kristiāns Benteke pirmdien guva visu laiku ātrākos vārtus Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīru vēsturē, pārspējot Gibraltāra izlases vārtsargu jau septītajā sekundē.

Beļģijas izlase viesos uzvarēja ar 6:0 (3:0), bet Benteke šajā mačā guva trīs vārtus.

Interesanti, ka mača sākumā bumbu spēlē ievadīja Gibraltāra futbolisti, taču Benteke pretinieku laukuma pusē atņēma pretiniekam bumbu, tempā aizskrēja līdz vārtiem un izdarīja precīzu sitienu.

Beļģijas izlases futbolists par vienu sekundi pārspēja ieriekšējo rekordu, kurš kopš 1993.gada piederēja Sanmarīno izlases spēlētājam Davidem Gualtjēri, kurš 1994.gada PK kvalifikācijas turnīra spēlē tobrīd ātrākos vārtus guva pret Anglijas izlasi.

Beļģijas izlases labā Benteke 43.minūtē guva arī savus otros vārtus, bet 55.minūtē viņš nokārtoja sev "hat-trick".

Bentekes vārti gan nav ātrākie futbola vēsturē, kurā bijuši gadījumi, kad pretinieki tiek pārspēti uzreiz pēc spēles sākuma ar tāliem sitieniem no laukuma centra.

Beļģija ieņem otro vietu FIFA pasaules rangā, kamēr Gibraltārs ar sešām citām nācijām rangā dala pēdējo 205.vietu

Spēle notika Faru pilsētā, Portugālē, jo Gibraltāram nav šāda līmeņa spēlēm atbilstoša stadiona.

Gibraltāra izlase pirmo reizi spēlē PK kvalifikācijā, jo tikai maijā tā tika uzņemta FIFA saimē.

Tikmēr vēl vienā H apakšgrupas spēlē Igaunija ar 0:2 (0:1) mājās zaudēja Grieķijai. Laukuma saimnieki iedzinējos nokļuva jau otrajā minūtē.

Savukārt citā mačā Bosnija un Hercegovina mājās ar 2:0 (0:0) uzvarēja Kipru. Abus vārtus uzvarētājiem guva Edins Džeko.

Pēc trīs kārtām H apakšgrupā pa deviņiem punktiem ir Beļģijai un Grieķijai, Bosnija un Hercegovina nopelnījusi sešus, bet Igaunija trīs punktus, kamēr Kipras un Gibraltāra izlases ir tukšā.

Tikmēr A apakšgrupas centrālajā spēlē Francija viesos Amsterdamā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Nīderlandi. Vienīgie vārti tika gūti cīņas 30.minūtē pēc Pola Pogbā sitiena.

Vēl Zviedrija savās mājās ar 3:0 (2:0) uzvarēja Bulgāriju, bet Baltkrievija savā laukumā negaidīti nespēja uzvarēt Luksemburgu, cīņai noslēdzoties neizšķirti 1:1 (0:0).

Zīmīgi, ka Luksemburgas izlase kopš 44.minūtes spēlēja mazākumā. Baltkrievi 80.minūtē atklāja rezultātu, taču viesi piecas minūtes vēlāk atjaunoja neizšķirtu.

Pēc trīs kārtām A apakšgrupā Francijai un Zviedrijai ir pa septiņiem punktiem, Nīderlandei četri, Bulgārijai trīs, Baltkrievijai divi, bet Luksemburgai viens.

LETA jau ziņoja, ka B apakšgrupā Latvijas izlase mājās ar 0:2 (0:1) zaudēja Ungārijai, Portugāle viesos ar 6:0 (3:0) sagrāva Fēru salas, bet Šveice pretinieku laukumā ar 2:1 (1:0) uzveica Andoru.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Šveice, bet tai ar sešiem punktiem seko Portugāle. Ungārijai un Fēru salām ir pa četriem punktiem, Latvijai trīs, bet Andoras izlase visās trīs spēlēs cietusi neveiksmes.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

Kvalifikācijas turnīrs Eiropas zonā notiks no šī gada 4.septembra līdz 2017.gada 10.oktobrim.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]