07.09.2015. 18:10
Ļoti dramatisku uzvaru Eiropas basketbola čempionāta spēlē Rīgā pirmdien guva Beļģijas izlase, kas tikai pēc video atkārtojuma noskatīšanās ar 76:74 (12:20, 23:15, 22:19, 19:20) pieveica Lietuvu, kas cieta pirmo neveiksmi turnīrā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Šajā mačā uzvaru nesošais grozs tika gūts līdz ar dueļa beigu signālu.

Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgi, un rezultāts bija 10:10, tomēr pēdējās minūtēs lietuvieši veica izrāvienu un tās noslēgumā atradās vadībā ar 20:12, turklāt desmit punktus jau bija guvis Jons Valančūns.

Otrās ceturtdaļas otrajā pusē Lietuva panāca arī 31:21, tomēr nākamajās trijās minūtēs Beļģija pamanījās veikt izrāvienu 14:1 un atgūt vadību, bet pēc puslaika rezultāts bija 35:35.

Spēles trešajā ceturtdaļā jau gandrīz visu laiku vadībā atradās Beļģija, kas pēc Žana Marka Mvemas trim punktiem ar sodu izvirzījās vadībā ar 51:46, bet vēlāk Beļģija panāca arī 55:49. Savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas Beļģija bija priekšā ar 57:54.

Izšķirošās desmitminūtes pirmajās trijās minūtēs sešus punktus iemeta Valančūns, un Lietuva atguva vadību. Kaut lietuvieši bija vadībā gandrīz visu laiku, beļģi regulāri realizēja tālmetienus, turoties blakus. Svarīgs notikumu pavērsiens risinājās priekšpēdējā minūtē, kad Beļģija iemeta divus tālmetienus 14 sekunžu laikā, panākot izlīdzinājumu 74:74.

Nākamajos uzbrukumos abas izlases palika bez punktiem, bet aptuveni 25 sekundes pirms pamatlaika beigām pie bumbas tika Lietuva un devās savā pēdējā uzbrukumā. Tās nākamais uzbrukums atkal bija neveiksmīgs, bet Beļģijai palika vēl trīs līdz četras sekundes pēdējam uzbrukumam. Šajā laikā beļģi paspēja pāriet pāri laukumam un ar atkārtotu metienu naturalizētais Mets Lodžeskis ieraidīja bumbu grozā. Turpinājumā tiesneši vairākas minūtes skatījās video atkārtojumu un secināja, ka Lodžeskis pieskārās bumbai īsu mirkli pirms beigu signāla. Tas Beļģijai ļāvis svinēt vienu no lielākajiem panākumiem valsts jaunāko laiku vēsturē.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties