04.12.2013. 19:45
Trešdien, 4. decembrī, Eiropas kausa izcīņā basketbolā vīriešiem notiek astoņpadsmit spēles. Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta trenētais Sanktpēterburgas klubs "Spartak" mājās uzvarēja Kragujevacas "Radnički" vienību.

Pirms trešdienas spēles “Spartak” basketbolisti atradās divu uzvaru attālumā no H grupas labāko komandu trijnieka. Ņemot vērā, ka “Bešiktaš” spēlētāji (5-2) izcīnījuši par trīs uzvarām vairāk, bet savstarpējās spēlēs pret Atēnu “Panionios” (4-3) piedzīvotas divas neveiksmes, otrais zaudējums pret Serbijas klubu vēstītu par kampaņas priekšlaicīgām beigām.

Pirmā apļa cīņā Kragujevacā “Spartak” piedzīvoja sakāvi ar lielāko punktu starpību – 80:97. Arī Sanktpēterburgā viesi no Serbijas centās pārņemt iniciatīvu un uzvarēja pirmo puslaiku (31:36). Par lūzuma punktu kļuva trešā ceturtdaļa, kurā mājinieki veica 27:14 izrāvienu, pirms pēdējām desmit minūtēm iegūstot astoņu punktu pārsvaru – 58:50. Izšķirošajā ceturtdaļā “Radnički” spēlētāji iemeta trīs tālmetienus, pietuvojoties piecu punktu attālumā (68:63), tomēr galotnē veiksme bija Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta vīru pusē.

Liela nozīme uzvarā bija teicamajai “Spartak” precizitātei tālmetienos (11/25 pret 7/23), kompensējot pieļautās 17 kļūdas un faktu, ka viesi no spēles izmeta par 11 metieniem vairāk. Jaroslavs Koroļovs un Donalds Makgrāts katrs trāpīja pa četriem tālmetieniem, vēl divas reizes perimetrā atzīmējās Stīvens Bērts. Trijatā viņi guva 52 punktus.

Spēli tiesāja Oskars Lucis un Ingus Baumanis kopā ar Turcijas kolēģi Eminu Mogulkoču.