10.04.2017. 09:37
Oklahomasitijas «Thunder» komandas līderis Rasels Vestbruks svētdien tika pie sava 42.«triple-double» sezonā, tādējādi labodams Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) rekordu, kas jau ilgstoši piederēja Oskaram Robertsonam.

«Thunder» vienība svētdien izbraukumā ar 106:105 (27:26, 25:27, 29:38,15:14) uzveica Denveras «Nuggets».

Tieši Vestbruks šajā mačā ar tālu trīspunktnieku pēdējās sekundēs nodrošināja uzvaru «Thunder» vienībai. Kopumā viņš šajā spēlē atzīmējās ar 50 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Iepriekšējais rekords piederēja Robertsonam, kurš 1961./1962.gadā «triple-double» sasniedza 41 mačā. Tāpat Vestbruks svētdien guva savu sezonas trešo «triple-double», kurā viņš iemetis vismaz 50 punktus - tas arī ir jauns NBA rekords.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, pateicoties tik iespaidīgam individuālajam sniegumam, Vestbruks sev «triple-double» ir nodrošinājis arī visas sezonas vidējos rādītājos. Iepriekš ko tādu bija paveicis vien Robertsons.

Svētdienas mačā Vestbruks guva «Thunder» pēdējos 13 punktus.

«Tas ir kaut kas tāds, ko esmu sapņojis jau kopš bērnības - it īpaši izbraukumā un no tik tālas distances,» par uzvaru nesošo metienu izteicās Vestbruks.

Vēl šajā mačā «Thunder» rindās ar desmit punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Stīvens Edamss, kamēr «Nuggets» sastāvā 34 punkti un desmit atlēkušās bumbas itālim Danilo Galinari.

Tikmēr citā svētdienas mačā kārtējo vilšanos piedzīvojusi pašreizējā NBA čempione Klīvlendas «Cavaliers», kas izbraukumā, aizvadot katastrofālu ceturto ceturtdaļu, ar 125:126 (38:21, 27:25, 28:21, 18:44, 14:15) pagarinājumā piekāpās Atlantas «Hawks» vienībai.

Sākoties ceturtajai ceturtdaļai, «Cavaliers» atradās vadībā ar 26 punktu starpību (93:67), tomēr šī vienība noslēdzošās pamatlaika minūtes aizvadīja katastrofāli, turklāt pēdējā sekundē «Hawks» basketbolists Pols Milseps ar precīzu divpunktnieku panāca pagarinājumu (111:111), kurā jau pārsvars piederēja mājiniekiem.

«Hawks» kļuvusi par trešo komandu vēsturē, kas noslēdzošajā ceturtdaļā spējusi atspēlēties vismaz no 26 punktu deficīta un pēcāk gūt uzvaru.

«Cavaliers» komandu no zaudējuma neglāba Kairija Ērvinga 45 punkti un Lebrona Džeimsa «triple-double» - 32 punkti, 16 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Zīmīgi, ka Džeimss mazāk nekā divas minūtes pirms pagarinājuma beigām piezīmju normas dēļ bija spiests maču noslēgt priekšlaicīgi.

Tikmēr 22 punktus «Hawks» labā iemeta Milseps.

Pie vēl viena «triple-double» ticis Džeimss Hārdens, kura pārstāvētā Hjūstonas «Rockets» izbraukumā ar 135:128 (42:27, 36:35, 29:27, 28:39) pārspēja Sakramento «Kings».

Hārdens šajā cīņā atzīmējās ar 35 punktiem, 15 rezultatīvām piespēlēm un 11 atlēkušajām bumbām, kas bija viņa 21.«triple-double» sezonā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Ņujorkas «Knicks», spēlējot bez savainotā latvieša Kristapa Porziņģa, svētdien savā priekšpēdējā šīs sezonas regulārā čempionāta spēlē mājās ar 97:110 (29:23, 26:29, 20:24, 22:34) zaudēja Toronto «Raptors» komandai.

Ar 66 uzvarām 80 spēlēs visas līgas un Rietumu konferences līdere ir Goldensteitas «Warriors», kam ar 61 panākumu seko Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio «Spurs».

Tikmēr Austrumos vadībā ar 51 uzvaru 80 cīņās atrodas «Cavaliers» un Bostonas «Celtics», bet «Knicks» ar 30 uzvarām 81 mačā ir 12.vietā.