26.10.2017. 08:02

Pols Džordžs vasarā tika aizmainīts uz „Thunder” pēc tam, kad „Pacers” vadībai kļuva skaidrs, ka viņš ilgtermiņā nesaista savu nākotni ar Indiānu un līgumu, visticamāk, nepagarinās. Šonakt Džordžs aizvadīja savu pirmo spēli pret komandu, kurā bija pavadījis septiņas sezonas. „Pacers” spēlētāji parūpējās, lai Džordžam šī spēle īpaši neizdotos – viņš guva vien desmit punktus un sešu piezīmju dēļ nospēlēja vien 19 minūtes.

Taču tas netraucēja „Thunder” svinēt drošu uzvaru ar 114:96, kurā Rasels Vestbruks savāca savu sezonas otro „triple-double”. Viņam 28 punkti, desmit atlēkušās bumbas un 16 piespēles, arī septiņas kļūdas, taču Vestbruka vērtību labi apliecina viņa +/- rādītājs, kas bija pārliecinoši labākais komandā (+27). Viņam vērienīgu palīdzību uzvaras kaldināšanā piedāvāja centrs Stīvens Adamss ar 17+11 un Karmelo Entonijs, kuram 28 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Indiānas sastāvā tikmēr rezultatīvākais bija „Thunder” bijušais spēlētājs Viktors Oladipo ar veseliem 35 punktiem, bet kopā ar viņu aizmainītais lietuvietis Domants Sabonis trāpīja tikai vienu no deviņiem metieniem, toties savāca 11 atlēkušās bumbas 19 minūtēs.

Neveiksme tikmēr Klīvlendas „Cavaliers”, kurai savainojuma dēļ nespēlēja Deriks Rouzs un Dveins Veids, un otrajā spēlē divās dienās „Cavaliers” parādīja pieticīgu sniegumu aizsardzībā. Šoreiz tika ielaisti 112 punkti pret Bruklinas „Nets” un piedzīvots zaudējums ar 107:112. Lebrons Džeimss nospēlēja 41 minūti un savāca „triple-double” (29+10+13), kā arī bloķēja četrus metienus, bet arī pieļāva astoņas kļūdas. 22 punktus pievienoja rezervists Kails Korvers ar pieciem tālmetieniem, bet pēdējo sezonu pastarīte „Nets”, kas turklāt spēlēja bez D`Andželo Rasela, savu uzvaru izkārtoja ar 17 trāpītiem trejačiem.

Tuvu neveiksmei bija arī čempione „Warriors”, kas divas minūtes pirms beigām ar piecu punktu starpību savā laukumā zaudēja Toronto. Taču Stefens Karijs un Kevins Durents divatā guva nākamos desmit punktus, ļaujot „Warriors” ar izrāvienu 10:0 tomēr izcīnīt savu pirmo uzvaru Oklendā šosezon. Uzvarā ar 117:112 Karijs guva 30 punktus, bet Durents pievienoja 29, bet bez Jona Valančūna spēli aizvadošās Toronto rindās 24 punkti un sešas pārtvertas bumbas Demāram Derouzanam. „Raptors” sastāvā savu labāko NBA spēli aizvadīja iepriekš minimāli sastāvā tikušais Kamerūnas uzbrucējs Paskāls Siakams, kuram 20 punkti ar 12 metieniem.

Talantīgā „76ers” komanda atkal aizvadīja nepārliecinošu mača izskaņa, izlaižot puslīdz drošu pārsvaru pret „Rockets”. Pusotru minūti pirms beigām Filadelfija vēl bija vadībā ar 104:96, taču pēc tam vairs punktus neguva, kamēr Hjūstonai Džeimss Hārdens izcēlās ar sarežģītu un precīzu caurgājienu, bloķētu metienu pēdējās sekundēs un rezultatīvu piespēli Erika Gordonam, kurš pēdējā sekundē ar tālmetienu izrāva „Rockets” uzvaru 105:104.

Hjūstonai arī bez traumētā Krisa Pola izdevies gūt četras uzvaras piecās spēlēs, kamēr Filadelfijai ceturtais zaudējums. Hārdens maču pabeidza ar 27 punktiem un 13 piespēlēm, kamēr Gordonam 29 punkti. Jāizceļas arī 20 atlēkušās bumbas savākušais Hjūstonas centrs Klints Kapela, kamēr Filadelfijas rindās tikai tagad savu pirmo NBA spēli bez „double-double” aizvadīja Bens Simonss. Tiesa, arī šoreiz Simonss bija tuvu šim sasniegumam, gūstot 14 punktus, veicot deviņas piespēles un savācot septiņas bumbas zem groziem.

Bez Džimija Batlera spēlējošā „Timberwolves” pamatīgi zaudēja Detroitā, otrajā ceturtdaļā piekāpjoties ar 18:40 (spēlē kopā 101:122). Veiksmīgi sezonu sākusī „Pistons” iemeta 15 tālmetienus, seši no tiem 34 punktus guvušā Tobaisa Herisa rēķinā. Savukārt sezonas pirmo uzvaru guva „Mavericks”, savā laukumā pieveicot „Grizzlies”. Dalasai rezultatīvākais bija šovasar draftētais Deniss Smits, kuram 19 punkti ar tikai 12 metieniem no spēles.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.com

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA