13.04.2015. 08:23
Šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē aizsargs Rasels Vestbruks guva 54 punktus, taču tas neglāba viņa Oklahomsitijas ''Thunder'' no zaudējuma ar 104:116 pret Indiānas ''Pacers''. Tāpat zaudējumu piedzīvoja ''Thunder'' konkurente par vietu ''play-off'' - Ņuorleānas ''Pelicans'', kura ar 114:121 atzina Hjūstonas ''Rockets'' pārākumu.

Abas komandas vēl joprojām nebija zaudējušas cerības uz vietu izslēgšanas spēlēs, tāpēc uzvara Indianā būtu ļoti vērtīga abām komandām. Taču labāk šo spēli uzsāka viesi, kuru sastāvā neapturams bija Rasels Vestbruks, kurš pirmajā ceturtdaļā guva 22 punktus, bet otrajā ceturtdaļā mājinieki ar Mailza 12 punktiem atspēlēja nelielo starpību un izvirzījās vadībā ar 56:51.

Otrajā puslaikā Vestbruks turpināja gūt punktus visdažādākajos veidos, taču ceturtajā ceturtdaļā viņš saņēma sezonas 16. tehnisko piezīmi, kas nozīmē, ka nākamā svarīgā spēle komandas līderim pēc līgas noteikumiem būs jāizlaiž. ''Thunder'' galvenais treneris Skots Brukss gan izteica cerību, ka līga atcels šo sodu un ļaus spēlētājam piedalīties nākamajā spēlē pret ''Trail Blazers''. Bet šajā spēlē ar viņa spēkiem nepietika, jo gan Džordžs Hils, gan Mailzs spēles galotnē noorganizēja 12:4 punktu izrāvienu, kas deva uzvaru ''Pacers''. Viesi realizēja tikai 11 no 28 soda metieniem, kā arī zaudēja cīņā par atlēkušajām bumbām (43 pret 52). Karjeras rekordus gūtajos punktos uzvarētāju labā sasniedza Mailzs, kuram 30 punkti un 10 atlēkušās bumbas, bet tāds pats karjeras ieraksts arī Vestbrukam, kurš izcēlās ar 54 punktiem (2p 16/28, 3p 5/15, 1p 7/11), deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām piespēlēm.

Par savu ''play-off'' vietu joprojām nevar būt droša Ņuorleānas ''Pelicans'', kura izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret Hjūstonas ''Rockets''. Lai arī Džeimss Hārdens neguva ne punkta ceturtajā ceturtdaļā, tomēr viņu lieliski aizstāja Dvaits Hovards (19 p., 11 atl.b.) un Korijs Brūvers (20 p.), kuri kritiskajos brīžos saglabāja nelielu mājinieku pārsvaru, kas ļāva uzvarēt ar 121:114. Hārdena kontā 30 punkti, bet pretinieku MVP kandidāts Entonijs Deiviss guva 27 punktus.

Klīvlendas ''Cavaliers'' piedzīvoja pamatīgu sakāvi izbraukumā pret Bostonas ''Celtics'', taču tas noteikti nebija objektīvs spēku samērs, jo viesu sastāvā atpūta laukuma malā tika dota Lebronam Džeimsam, Kairijam Īrvingam, Kevinam Lavam un Dž.R.Smitam. Taču tas nemaina to, ka ''Celtics'' šī bija ceturtā uzvara pēc kārtas, kas ļauj lēnām skatīties izslēgšanas spēļu virzienā. Izšķirošo pārsvaru šajā spēlē mājinieki guva jau otrajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar rezultātu 34:9. Ar 17 punktiem uzvarētāju sastāvā izcēlās Aizeja Tomass, bet ''Cavaliers'' sastāvā līdera lomu uzņēmās Īmans Šamperts (15 punkti un 10 atl.b.).

Bet pamatīgi ieskrējusies Sanantonio ''Spurs'', kura sezonas galotnē uzlabojusi savu sniegumu un šobrīd atrodas 11 spēļu uzvaru sērijā. Šīs nakts spēlē ar 107:91 pieveikta nesenā ''play-off'' pretendente Fīniskas ''Suns''. Spēles galvenais varonis bija Tims Dankans, kurš ļoti nepiekāpīgi cīnījās par katru bumbu, ko pierādīja arī viņa lēciens skatītājos. Kopumā spēlē Dankans izcēlās ar 22 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, bet Kavai Lenards pievienoja 18 punktus. Interesanti, ka spēles pirmajā ceturtdaļā no laukuma tika noraidīts ''Suns'' spēlētājs Džerels Maknīls, jo viņš nemaz nav ticis pieteikts spēlei.