07.09.2015. 08:56
"Latvija ir mājas komanda un būs favorīte mačā pret mums. Nevaru sagaidīt spēlēšanu pilnas zāles priekšā. Spiediens noteikti nebūs uz mums, mēs jau neesam mājinieki," Čehijas izlases spēka uzbrucējs Jans Veselijs pēc uzvaras pār Ukrainu svētdienas vakarā atzina, ka nākamajā spēlē pret Latviju varēs spēlēt bez liela spiediena.

Čehijas komandai Rīgā nav ieradies tik kupls atbalstītāju pulks, kādas tas ir Lietuvai vai Igaunijai, tomēr čehi līdzšinējos mačos acīmredzami spējuši nodibināt kontaktu ar saviem faniem, par ko liecina spēlētāju emocijas un žesti mača laikā, kā arī tas, ka vienmēr pēc spēlēm visa Čehijas komanda noiet gar tribīnēm un pateicas saviem atbalstītājiem.

"Vienmēr, kad spēlēju basketbolu, cenšos to darīt mūsu līdzjutējiem. Tas daudz palīdz, lai gūtu papildus enerģiju un dotos uz priekšu," atzīst Čehijas basketbola zvaigzne Jans Veselijs, kuram īpaši tuvi cilvēki sēž pirmajā skatītāju rindā laukuma malā. "Tā ir mana draudzene, ģimene, vecmāmiņa, mans jaunatnes treneris un draugi - lieliski, ka viņi ir šeit un mani atbalsta."

"Ja es nespēlētu ar lielu enerģiju, tad es nespēlētu vispār. Vienmēr cenšos simtprocentīgi koncentrēties jau no paša sākuma un simtprocentīgi atdoties laukumā. Līdzjutēji man to palīdz izdarīt, un es tiešām to izbaudu. Jā, šovakar [pret Ukrainu] zāle bija tukšāka, un tas ir citādāk, bet novērtēju, ka čehu fani ieradušies mūs atbalstīt arī tik tālu no mājām."

"Eju no spēles uz spēli un līdz šim bijām gatavojušies spēlēm pret Igauniju un Ukrainu, tāpēc gatavoties nākamajai spēlei sāksim tikai tagad," Veselijs nevēlējās ieslīgt nākamās pretinieces Latvijas apskatīšanā. Basketbolists arī negribēja izcelt nevienu konkrētu Latvijas spēlētāju: "Neesmu spēlētājs, kurš īpaši sekotu kādam. Protams, zinu, ka Latvija ir mājas komanda un būs favorīte mačā pret mums. Nevaru sagaidīt spēlēšanu pilnas zāles priekšā. Spiediens noteikti nebūs uz mums, mēs jau neesam mājinieki."

Čehija sākusi turnīru ar divām uzvarām un pārliecinošu spēli pret Igauniju un Ukrainu, bet Veselijs atzīst, ka komanda nedomā par vienu konkrētu mērķi: "Mērķis ir iet soli pa solim uz priekšu. Nedomājam par tālāku nākotni, domājam par tuvāko spēli. Tikko beidzas iepriekšējā, atpūšamies un sākam strādāt pie nākamās."

25 gadus vecais Stambulas "Fenerbahce Ulker" spēlētājs Veselijs aizvada jau savu trešo finālturnīru pēc kārtas. Līdzšinējās divās spēlēs 213 centimetrus garais basketbolists vidēji 24 minūtēs spējis izcelties ar 17,5 punktiem, 8,5 atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un vienu bloķētu metienu. Veselijs groza tuvumā ir ne tikai efektīgs, bet arī efektīvs - spēlētājs trāpījis 64% no spēles izdarīto metienu, kas ir trešais augstākais rādītājs visā "EuroBasket 2015".Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties