25.05.2015. 01:56
Svētdien "Radio Naba" futbola raidījumā "Ole" viesojās Virslīgas kluba "Liepāja" prezidents Māris Verpakovskis. Sarunā ar raidījuma vadītājiem viņš cita starpā izskaidroja situāciju ar klubam nepiešķirto Eirokausu ceļazīmi.

Māris Verpakovskis par to, vai zināja, ka uz "Liepāju" varētu attiekties punkts, kurš šobrīd saskaņā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) Licencēšanas komisijas lēmumu liedzis klubam Eirokausu licenci: "Nē, nezinājām gan. Visu pēdējo pusotru gadu veicām saraksti gan ar LFF, gan ar UEFA un visu, ko mums lika, mēs izpildījām. Protams, tas [licences nepiešķiršana - aut.] mums bija nepatīkams pārsteigums. Pēkšņi uzradies kaut kāds punkts, pēc kura mēs nevaram iegūt licenci."

Kurš tieši no LFF solīja, ka licence būs? "Vadība. Pēc lēmuma pieņemšanas viņi teica, ka darījuši visu, ko varējuši, taču diemžēl nav varējuši izcīnīt to, lai mums tiktu piešķirta licence."

"Mēs tomēr iesniedzām apelāciju un uzskatām, ka licenci mums drīkstēja piešķirt, un ka mēs visu esam izpildījuši, un godīgi nopelnījuši ceļazīmi uz Eirokausiem. Juristi ir pastrādājuši un iesnieguši apelāciju - redzēs, ko mūsu Apelāciju komisija teiks. Skatīsimies, ko viņi teiks, bet mēs principā, ja vajadzēs, esam gatavi iet vēl tālāk - līdz Lozannai."

"Jā, galvenais arguments nepiešķirt licenci ir tas, ka neesam trīs gadus LFF biedrs, bet tā tas ir no paša sākuma, tad jau mūs arī nevarēja pielaist Virslīgai. Mums bija vienošanās ar iepriekšējo klubu, SK "Liepājas metalurgs", ka mēs esam visu saistību pārņēmēji, mēs esam viņu turpinātāji - tā kā vecais klubs, tikai ar jaunu nosaukumu. Tāpēc esam pārliecināti par savu taisnību, un esam iesnieguši apelāciju, lai mums konkrētāk izskaidro, kāpēc netiek piešķirta licence, un kāpēc mēs netiekam uzskatīti par pārmantotājiem, bet gan par jaunu klubu."

"Ziņa ir nepatīkama. Ja mēs uzreiz zinātu, ka nevaram startēt Eirokausos, tad, protams, mūsu koncepcija pagājušajā sezonā būtu citāda - mums nebija jēga cīnīties par trijnieku vai četrinieku, mēs varētu startēt ar divreiz mazāku budžetu un veidot komandu, kas pēc trīs gadiem varētu izcīnīt ceļazīmi uz Eirokausiem." Apelāciju komisijas lēmums būs zināms ceturtdien.

Interesantu stāstu Verpakovskis izklāstīja par Jāņa Ikaunieka straujo progresu 2014.gadā: "Jā, tiešām tāda saruna [starp Viktoru Dobrecovu un Jāni Ikaunieku, pēc kuras sekoja futbolista progress - aut.] bija, un tas kļuva par atspēriena punktu. Bija pirmssezonas draudzības spēle ar Lietuvas "Banga", tā bija pirmā reize, kad pa īstam Jāni redzēju, un viņš izgāja uz maiņu uz kādām 30 minūtēm. No septiņām bumbām viņš piecas pazaudēja, cīnīties viņš necīnījās. Biju dzirdējis, ka bračkas [Ikaunieki - aut.] ir talantīgi, viens un otrs, ka no viņiem varētu kaut kas sanākt. Es uz viņu tā skatījos un domāju - vai tiešām tas ir tas, par kuru jūs runājat? Jo viņš izskatījās ļoti slikti.

Pēc tās spēles Viktoram bija nopietna saruna ar viņu. Pēc sarunas noskaidrojās, ka Jānis vienkārši nokāris degunu tāpēc, ka viņš bija sacerējies, ka spēlēs pamatsastāvā, bet viņš redzēja, ka mums beigās tomēr izdevies savākt diezgan nopietnu sastāvu - Toresu atgriezām, Grebis atbrauca, un viņam likās, ka viņš nespēlēs, viņš nolaida rokas. Varētu teikt, ka padevās. Tad Viktors teica, ka tic viņam, ka ir jācīnās, ka jebkurā gadījumā nevar nolaist rokas un sevi jāpierāda. Paldies Dievam, ka tā saruna izvērtās ļoti produktīva, Viktors spēja viņu motivēt uz visu sezonu - vienā no sezonas pirmajām spēlēm Jānis iesita ļoti svarīgu pendeli pret "Skonto", mēs uzvarējām. Tas viņam bija labs solis - noķēra pārliecību, nelika šaubīties par savu vietu sastāvā nevienu brīdi."

Eirokausu ceļazīme un Jāņa Ikaunieka izlaušanās bija tikai pāris no daudzām tēmām, kas tika apspriestas radio raidījumā. Pilnu ierakstu klausieties šeit.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties