26.04.2014. 18:53

Spēles 22. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja bijušais liepājnieku futbolists Toms Mežs, bet pirmā puslaika izskaņā 1:1 panāca Valērijs Afanasjevs. «Liepājai» vadību 62. minūtē dāvāja Jānis Ikaunieks, bet pēdējās minūtēs izcēlās arī argentīniešu pussargs Kristians Torress un laukumā uz maiņu nākušais Verpakovskis.

34 gadus vecais Verpakovskis janvārī pameta Grieķijas augstākās līgas komandu «Ergotelis» un noslēdza profesionālās futbolista gaitas, iesaistoties «Liepājas» kluba veidošanā un kļūstot par tā prezidentu. Tomēr visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases futbolists pēc ilgāka pārtraukuma atsācis intensīvus treniņus un pašlaik konkurē uz vietu sastāvā paša pārraudzītajā klubā.

Šis panākums ļāvis liepājniekiem izvirzīties kopvērtējuma otrajā vietā, lai arī tās tuvākajiem sekotājiem ir pat divas spēles rezervē.

«Paldies puišiem par uzvaru. Viņi šodien parādīja raksturu. No puišiem lūdzu, lai viņi šajā mačā izliek no sevis maksimumu. Man pilnīgi nav pretenziju pret viņu pašatdevi,» pēc cīņas pauda «Liepājas» kluba galvenais treneris Viktors Dobrecovs, kurš atklāja, ka pagaidām Verpakovskis komandas sākumsastāvā neizies. «Māra iesaistīšanos komandā vērtēju tikai pozitīvi. Turklāt viņa uzlaišana laukumā pretiniekiem ir psiholoģisks slogs. Prieks, ka jebkurā pilsētā, kur aizvadām spēles, viņu sagaida ar aplausiem.»

«Pretinieki parādīja raksturu, zinot, cik saspringts spēļu grafiks viņiem jāaizvada. Raksturs nav konfekte, ko apēst, un tas uzreiz ir. Raksturs ir sevis pārvarēšana, vīrišķība,» uzskata «Metta»/LU komandas galvenais treneris Andris Riherts, kurš pauda neapmierinātību ar otrajā puslaikā nepiešķirtu 11 metru soda sitienu uz viesu vārtiem, akcentējot, ka tiesāšana Latvijas futbolā ir problēma. «Tomēr ne jau tāpēc zaudējām spēli.»

Kā ziņots, pirms tam Daugavpils pilsētas derbijā sestdien «Daugava» nominālajā izbraukuma spēlē ar 1:0 (0:0) pārspēja turnīru debitantus «Daugavpili». «Daugavas» komandai tā bija ceturtā uzvara šīs sezonas piecās turnīra spēlēs.

Vienīgos vārtus spēles 77. minūtē guva gruzīnu aizsargs Giorgijs Humarašvili, «Daugavas» komandai tiekot pie pelnīta panākuma.

Citā sestdien paredzētajā septītās kārtas spēlē Rīgas «Daugava» uzņems Jūrmalas «Spartaks» vienību.

Kārtas centrālais mačs notiks svētdien, kad līdervienību un divu pagājušās sezonas spēcīgāko komandu cīņā «Ventspils» uzņems «Skonto».

Turnīra kopvērtējumā līderpozīciju ar maksimāli iespējamiem 15 punktiem piecās cīņās ieņem «Ventspils» komanda, bet otrie ar 13 punktiem septiņās cīņās ir «Liepājas» futbolistiem, kuriem ar 12 punktiem piecās spēlēs seko «Skonto» un Daugavpils «Daugavas». Desmit punkti sešos mačos «Jelgavai», bet ar septiņiem punktiem sešos mačos sestajā vietā seko «Daugavpils».

Pieci punkti un septītā vieta ir «Jūrmalai», bet trīs punktus izcīnījusi «Metta»/LU. Savukārt tabulas apakšgalā ir «Spartaks» un Rīgas «Daugava», kas ieguvušas attiecīgi divus un vienu punktu.