18.07.2015. 20:10
Pēc nepilnu desmit mēnešu pauzes oficiālā spēlē laukumā atgriezies leģendārais latviešu uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš ar gūtiem vārtiem palīdzēja "Liepājai" ar rezultātu 4:0 pārspēt 1. līgas komandu "Salaspili" un iekļūt kausa izcīņas 1/4 finālā.

Liepājnieku rindās nebija Denisa Ivanova, Kristiana Toresa un Kristapa Grebja, kā arī pēdējā jaunpienācēja Martina Merkau, taču citādi kurzemnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs laukumā sūtīja kaujas sastāvu. Jau no pirmajām sekundēm "Liepāja" laukumā dominēja, nospiedoši lielāko mača daļu pavadot pretinieku laukuma pusē. Neskatoties uz spēcīgo lietu un dziļo "Salaspils" aizsardzību, "Liepāja" visai ātri atklāja rezultātu. 16. minūtē pie pašas soda laukuma līnijas nevainīgā situācijā tika nogāzts Valērijs Afanasjevs, bet Dmitrijs Hmizs pārliecinoši realizēja pendeli (1:0).

Vēlāk "Salaspili" glāba gan vārtu stabs, gan bumbu no līnijas izsita aizsargs, gan arī vairākās epizodēs paši liepājnieki nekādi nespēja dabūt bumbu mērķī. Otrajā puslaikā "Liepājas" spiediens kļuva pavisam nomācošs. Jau pirmajās minūtēs "Liepāja" tika pie pieciem stūra sitieniem, un 52. minūtē Afanasjevs pēc Dāvja Ikaunieka centrējuma ar galvu dubultoja pārsvaru (2:0).

77. minūtē savu pirmo lielisko iespēju neizmantoja "Salaspils", kas izgājienā viens pret vienu sita tieši virsū Raivo Varažinskim, bet jau pēc divām minūtēm ar vārtiem atzīmējās nesen uz maiņu izgājušais Māris Verpakovskis. Bumba pēc veiksmīga rikošeta pret aizsargu atleca pie Verpakovska, un kluba prezidents no tuvas distances aukstasinīgi sita garām vārtsargam (3:0). 83. minūtē no soda laukuma iekšienes savus otros vārtus guva Hmizs (4:0).

Lai arī beigās "Salaspils" salūza un "Liepāja" svinēja pārliecinošu panākumu, Dobrecovam pēc mača vielas pārdomām netrūks – pat pret nomināli krietni vājāku pretinieku joprojām milzīgas problēmas bija ar momentu realizāciju.

"Liepājas" sastāvs: Varažinskis, Šlampe, Kļava, Mihadjuks (Verpakovskis), Kārkliņš, Strumija (Šadčins), Afanasjevs, Hmizs, Kamešs, Savaļnieks (Jurkovskis), Ikaunieks

Pāris Datums Rezultāts Vārtu guvēji
Valmiera Glass FK/BSS – BFC Daugavpils 18.07. 0:2 (0:1) Deružinskis 3` Riževskis 53`
Rēzeknes FA – FS Metta/Latvijas Universitāte 18.07. 0:4 (0:1) Fjodorovs 8` Juhnevičs 56` Ndekrs 79` 81`
Salaspils - FK Liepāja 18.07. 0:4 (0:1) Hmizs 16'(11m) 83' Afanasjevs 52' Verpakovskis 79'
Pāris Dat./Laiks Norises vieta
JDFS Alberts – Skonto FC 19.07./18:00 "Skonto" stadions
Preiļu BJSS – Spartaks Jūrmala 05.08./19:00* Preiļu novada BJSS stadions
FK Auda – FK Ventspils ?? tiks paziņots vēlāk
FC Caramba/Dinamo – FK Jelgava ?? tiks paziņots vēlāk

* - ja "Spartaks" neiekļūst Eiropas līgas 3.kārtā.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430