13.12.2017. 23:13

Izbraukuma maču pret Spānijas ACB līgas komandu “Tenerife” Ventspils sāka ļoti neveiksmīgi – pirmajās trīs minūtēs četrus punktus guva Juciks, un tie ilgu laiku palika “Ventspils” vienīgie punkti. Pirmajā ceturtdaļā, nespējot tikt galā ar pretinieku aizsardzību, “Ventpils” nokļuva iedzinējos ar 6:17.

Taču viss mainījās otrajā ceturtdaļā, kurā “Ventspils” uzbrukums jau bija pavisam citā līmenī. Jau dažu pirmo minūšu laikā ar leģionāru Hamiltona un Ubillas palīdzību rezultāta starpība bija praktiski dzēsta (18:20). Ar precīzu tālmetienu izcēlās Aigars Šķēle, un “Ventspils” arī sekmīgi nospēlēja aizsardzībā pirmā puslaika izskaņā, kad pēdējās trijās minūtēs ielaida tikai divus punktus. Toties pēdējā minūtē tālmetienu iemeta Ingus Jakovičs, izvirzot vadībā jau “Ventspili” (30:29), bet pašā pēdējā uzbrukumā “Ventspils” ar lielisku saspēli izkārtoja tālmetienu Mārim Gulbim, kurš nekļūdījās un panāca 33:29.

Trešajā ceturtdaļā “Ventspilij” izdevās noslāpēt titulēto pretinieku centienus mainīt spēles gaitu. Vairākus svarīgus tālmetienus realizēja Jakovičs, un pēdējā ceturtdaļā tika sagaidīta ar pārsvaru 48:44. Un tad “Ventspilij” izdevās ļoti svarīgs izrāviens, sākot pēdējo ceturtdaļu ar 11:2, kad trejačus iemeta Brusevics, Šķēle un Ubilla, bet pie danka tika Juciks.

Šķēles metiens palīdzēja “Ventspilij” uz brīdi iegūt 14 punktu pārsvaru (62:48), un “Tenerife” vairs nespēja atgūties un līdz pat pēdējai minūtei “Ventspilij” bija visnotaļ komfortabls vairāk nekā desmit punktu pārsvars. “Tenerife” ar veiksmīgu metienu plus sodu vēl tika līdz septiņu punktu atstatumam, taču Škēle 22 sekundes pirms beigām iemeta abus sodiņus (69:60). Pretiniekiem ar ātru grozu atbildēja Vaits, bet Šķēle vēlreiz nekļūdījās soda metienos, un “Ventspils” uzvarēja ar 71:65. “Tenerife” pēdējās sekundēs vēl iemeta tālmetienu, bet šī mača likteni tas vairs nemainīja.

“Ventspils” rindās ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Škēle, kurš gan trāpīja tikai trijus no 13 divpunktu metieniem, bet toties bija precīzs trijos no četriem tālmetieniem, kā arī savāca septiņas atlēkušās bumbas. Trīs tālmetienus un 12 punktus pievienoja Jakovičs, kamēr Ubilla savus 11 punktus papildināja ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Kopumā ventspilnieki trāpīja 11 tālmetienus no 23, kamēr divpunktu metienu statistika bija teju divreiz sliktāka (12 no 42). Pārliecinoši labākais +/- rādītājs “Ventspils” rindās bija Hamiltonam (plus 21),kamēr nevienam citam nebija vairāk par plus seši. Pretiniekiem tikmēr 20 punktus guva Tobijs, kurš gan aizmeta garām visus četrus savus soda metienus.

(17:6, 12:27, 15:15, 21:23)Tenerife: Tobijs 20, Vaits 14, Abromaitis 8, Basass 8, Ričoti 6, Vaskess 4, San Migels 3, Niangs, Alens, Beirans, Poņitka.Ventspils: Šķēle 19, Jakovičs 12, Ubilla 11, Juciks 10, Brusevics 8, Zaķis 4, Hamiltons 4, Gulbis 3, Lomažs, Gabričs.