29.09.2013. 14:54
Basketbola klubs "Ventspils" svētdien, 29. septembrī, trešās ceturtdaļas sākumā veica 13:3 izrāvienu, galotnē nosargāja uzvaru pār Prienu "TonyBet" komandu ar rezultātu 63:59 un izcīnīja trešo vietu Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņā. Nākamā cīņa paredzēta 2. oktobrī, LBL izbraukuma spēlē sacenšoties pret biznesa augstskolas "Turība" komandu.

Pavasarī konkurenti tikās Baltijas Basketbola līgas finālā. Ventspils groza bumbas meistari divu spēļu summā guva virsroku ar 161:142 un pirmo reizi vēsturē izcīnīja galveno balvu. Kedaiņos tik labi neveicās. “TonyBet” pusfinālā atzina mājinieku “Nevežis” pārākumu (72:85), savukārt kurzemnieki otrajā puslaikā savā grozā ielaida sešus tālmetienus un pēdējās sekundēs piedzīvoja sāpīgu neveiksmi pret “Tartu University/Rock” – 68:71.

Svētdien ventspilniekiem izdevās teicams starts, dažu minūšu laikā iegūstot divpadsmit punktu pārsvaru – 18:6. Lietuvieši centās atspēlēties, pēc diviem Daiņus Šalengas trīspunktniekiem strauji samazinot starpību (31:29, 35:32), tomēr spēles groži joprojām palika astoņkārtējo Latvijas čempionu rokās. Puslaikā plus četri – 37:33.

Ventspilnieki galveno izrāvienu (13:3) veica trešās ceturtdaļas sākumā. Viens Lorenco Viljamsa un divi Māra Gulbja tālmetieni panāca Roberta Štelmahera vīriem četrpadsmit punktu pārsvaru – 50:36. Ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs komandas nespēja gūt punktus no spēles, tāpēc rezultāts īpaši nemainījās – 51:38. Visu ceturto ceturtdaļu lietuvieši centās atspēlēties, tomēr viņu pūliņi cieta neveiksmi.

TonyBet – Ventspils 59:63 (15:18, 18:19, 5:14, 21:12)TonyBet: Janavičius 11, Šalenga 11 (3p 3/5), Linkevičius 10 (10ab), Čepukaitis 8, Kisieļus 7, Valeika 5, Kadžiulis 5, Šemeklis 2, Udras, Ramonovskis; Seskus, Ivanauskas.Ventspils: Gulbis 15 (2p 2/4, 3p 3/4, 1p 2/2), Valters 13 (2p 2/6, 3p 2/3, 1p 3/4; 5ab), Vairogs 7 (4ab), Feibers 7 (4ab), Butjankovs 6 (4ab), Viljamss 6 (3ab, 3rp), Timma 5 (8ab, 4rp), Gražulis 2, Lejasmeiers 2; Štelmahers, Gromovs.Tiesneši: Tanel Suslov (Igaunija), Antanas Ramanauskas (Lietuva), Mārtiņš Kozlovskis (Latvija). Komisārs Saulius Samulevičius (Lietuva).

Metieni no spēles: 21/51 vs 21/502p: 15/29 vs 13/283p: 6/22 vs 8/221p: 11/16 vs 13/17AB: 27 (8/19) vs 34 (9/25)RP: 5 vs 11Kļ.: 12 vs 14PB: 8 vs 6BM: 1 vs 1Personiskās piezīmes: 18 vs 18