12.05.2013. 18:46

Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā spēlē Ventspilī vietējais BK "Ventspils" ar 42:69 piekāpās "VEF Rīga" komandai, uzstādot jaunu LBL finālu antirekordu gūto punktu ziņā. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1:1, bet par turpmāko spēļu norisi lēmums tiks pieņemts pēc VEF spēlēm VTB Vienotajā līgā.

BK "Ventspils": Laksa, Valters, Kempbels, Bērziņš, Meiers.

"VEF Rīga": Bertāns, Danielss, Jahovičs, Zavacks, Blaus.

Jau mača sākums liecināja, ka komandas ir noskaņojušās cīņai par uzvaru. Punkti nāca ar lielām grūtībām, tikmēr abiem klubiem krājās gan kļūdas, gan personīgās piezīmes. Līdz ceturtdaļas vidum viesi pamanījās iekrāt sešu punktu pārsvaru (8:2), ko Zavacks vēl apzīmogoja ar tālmetienu, bet Roulends un Kavaļausks panāca +12 (15:3). Mājinieki nedaudz atguvās, Zaķim, Simsam un Timmam papildinot Ventspils komandas punktu ražu, tomēr pirmo ceturksni mājinieki noslēdza ar -10 (9:19).

Arī otrās ceturtdaļas sākums Ventspils izpildījumā bija tikpat mazrezultatīvs kā pirmajās 10 minūtēs. Meiera precīzie soda metieni pārtrauca šo sausuma periodu pēc divām ar pusi minūtēm, tomēr VEF mērķtiecīgi palielināja savu pārsvaru līdz +14 (30:16). Puslaika izskaņā Roulends pievienoja vēl četrus punktus, un pārtraukumā viesi devās pie +16 (34:18). Ventspils komandai pirmajā puslaikā nepieklājīga metienu precizitāte no spēles – 2p. – 3/19 un 3p. – 1/10., līdz ar to likumsakarīgi, ka mājinieki guva tikai 18 punktus.

Otrā puslaika sākums neko jaunu nerādīja – Ventspils metieni gāja secen, tikmēr VEF ļoti sekmīgi papildināja punktu ražu, īpaši izcēlās Kavaļausks. Trešās ceturtdaļas vidū sekmīgi uzbruka noslēgumos pieslēdzās arī Pasečņiks, panākot jau +27 (47:20). Īslaicīgu emocionālu uzplaiksnījumu savai komandai sagādāja Zaķis, iemetot četrus punktus pēc kārtas, tomēr Ramūna Butauta vadītā komanda atsāka palielināt savu pārsvaru, līdz ceturtdaļas beigām sasniedzot +30 (58:28).

Jau trešajā ceturtdaļā Butauts vairāk sāka iespēlēt jaunākos komandas basketbolistus, un ceturtajā ceturksnī šāda pieeja arī tika turpināta. Spēlē sekmīgi iesaistījās Pasečņiks, Geks un Žvīgurs, pašās pēdējās minūtēs laukumā devās arī Pļavnieks. Arī Roberts Štelmahers neturēja jaunos uz soliņa, un Gražulis un Pinete šodien dažas minūtes aizvadīja. Mača izskaņā ventspilnieki spēja samazināt pretinieku pārsvaru, pie reizes papildinot savu ļoti pieticīgo punktu bagāžu, tomēr beigās tāpat neizbēgama sakāve ar 42:69.

Pa astoņiem punktiem Ventspils komandas labā guva Ronalds Zaķis un Jānis Timma, tomēr uzkrītošāka bija Kurzemes komandas vājā metienu precizitāte – 2p. – 12/38 un 3p. – 2/21. VEF rindās šovakar labākie bija lietuvieši Antans Kavaļausks ar 12 punktiem un Donats Zavacks ar 11 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts (1:1), bet lēmums par fināla tālāko norisi tiks pieņemts pēc VEF spēlēm VTB Vienotajā līgā. Pirmo maču VTB ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām VEF aizvadīs 16.maijā.

BK "Ventspils" – "VEF Rīga" 42:69 (9:19, 9:15, 10:24, 14:11)

BK "Ventspils": Zaķis 8, Timma 8, Gražulis 5, Simss 5, Meiers 4, Bērziņš 3, Lejasmeiers 2, Laksa 2, Vairogs 2, Kempbels 2, Valters 1, Pinete.

"VEF Rīga": Kavaļausks 12, Zavacks 11 (8ab), Pasečņiks 8, Roulends 7, Geks 7, Danielss 6 (7ab), Janičenoks 6, Blaus 4 (7ab), Jahovičs 4, Bertāns 4, Žvīgurs, Pļavnieks.