01.04.2015. 09:51
Šodien zšķirošo maču par Baltijas Basketbola līgas čempionu titulu aizvadīs Basketbola klubs "Ventspils", šoreiz viesos tiekoties ar sīksto Lietuvas komandu "Šiaulia". Pirmajā mačā ventspilnieki iekrāja divu punktu pārsvaru. Spēles sākums paredzēts plkst. 18:30.

Pirmā mača scenārijs un iznākums – 70:68 "Ventspils” labā – liek domāt, ka BBL sezonas pēdējā spēlē mūs gaida īsts trilleris. Nevienai no komandām nekas ne tuvu nav nodrošināts un nekas arī nav zaudēts. Tikpat labi šo var uzskatīt par vienīgo finālspēli – tik minimāls ir ventspilnieku pārsvars. Tomēr tāds ir, un tieši tāpēc ventspilniekiem variantu, kā uzvarēt divu spēļu summā, ir vairāk. Latviešiem der jebkāda uzvara, neizšķirts un par zaudējums ar viena punkta starpību, bet Šauļu mērķis būs uzvarēt ar trim un vairāk punktiem. Lai gan skaidrs, ka arī ventspilnieki nekoncentrēsies uz kaut kā nosargāšanu. "Jācīnās par uzvaru! Ar to pietiks, lai būtu pirmie un tas ir iespējams,” atzīst ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Spēle risināsies Šauļu arēnā, kurā ventspilniekiem bijuši dažādi panākumi, bet īpašas atmiņas ir par pārbaudes spēli šoruden – Meirs Četmens pēdējā sekundē bija precīzs no sava laukuma puses tālmetienu līnijas un izvilka pagarinājumu. Starp citu, šāda scenārija gadījumā trešdien divu spēļu summā triumfēs "Ventspils”... Štelmahers atzīst, ka šī zāle ir tāda, kurā mājiniekiem ļoti patīk skriet un mest, turklāt viņi to dara ar labām sekmēm: "Tiešām dažkārt liekas, ka grozi tur ir nedaudz lielāki, nekā citur. Tāda īsta mājas zāle, būs grūti.” Nedaudz neomulīgāku dzīvu Šauļu arēnā mājiniekiem un patīkamāku viesiem centīsies padarīt ventspilnieku fanu desants, kas solās būt tiešām ievērojams. Jācer, tas būs arī skaļš, jo šāda palīdzība komandai būs ļoti nepieciešama.

Abas komandas pirms Baltijas līgas izšķirošās kaujas piedzīvoja zaudējumus nacionālajos čempionātos. Ventspilnieki savā laukumā ar 80:89 atzina BK "Valmiera" pārākumu, bet "Šiauliai", arī nesekmīgi aizvadot otro puslaiku, ar 61:67 piekāpās "Juventus". Tā kaut kāda eiforijā peldēt nebūs iemeslu nevienai. Turklāt Kurzemes klubu pēdējā laikā skāris traumu vilnis, kas varētu iecirst kādu robu sastāvā, taču tas kļūs skaidrs tikai pirms mača.

Par pirmās spēles dramaturģiju lieliski runā statistika – vadība mainījās 13 reizes, bet 12 gadījumos uz tablo bija neizšķirts; nevienai no komandām neizdevās attālināties tālāk par sešiem punktiem. Iespējas gan bija, turklāt abām komandām, taču neveiksmīgas epizodes uzbrukumā pēc tam ar divkāršu sparu tika atstrādātas aizsardzībā un sāncenši apturēti. Protams, rezerves ir un, protams, tādas ir abām komandām, un lielā mērā no to izmantošanas arī ir atkarīga šīs Baltijas Basketbola līgas sezonas iznākums. Tūlīt pēc spēlēs Štelmahers lika nojaust, ka viņam ir skaidrs, kur spēli nepieciešams pielabot. To pašu solījās darīt arī "Šiauliai” virsvadītājs Ģedemins Petrausks: "Mums būs pietiekoši laika, lai otrajai spēlei sagatavotos vēl labāk. Skaidrs, ka tajā sevi no labākās puses būs jāapliecina abām komandām.”

Mača sākums Šauļos pulksten 18.30.

Izmantotie resursiBaltic Basketball LeagueLKL | Lietuvos krepšinio lygaOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties