02.10.2015. 20:23
"Aldaris" LBL čempionātā pie otrā panākuma tikuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas viesos pārliecinoši pārspēja pēdējo divu sezonu pusfināla sāncenšus BK "Jēkabpils" 89:62 . Ventspilniekiem tas bija otrais panākums, bet jēkabpilieši piedzīvoja jau otro zaudējumu.

Jēkabpilieši jau starta pieciniekā sūtīja savu jaunpienācēju Džuliusu Brūksu, ar kuru kopā maču sāka Rinalds Sirsniņš, Kristaps Miglinieks, Benzors Simonss un Pāvels Veselovs. Ventspilnieku pieteikumā bija atgriezies Artjoms Butjankovs, bet maču komanda sāka ar Kvemainu Mičelu, Arti Ati, Kristapu Janičenoku, Andreju Gražuli un Andreju Šeļakovu laukumā.

Pirmos četrus punktus šajā mačā guva Andrejs Šeļakovs, kurš vēl pagājušajā sezonā Jēkabpils zāli sauca par savējo, bet vēl nedaudz vēlāk viņš ar soda metieniem panāca arī 9:4 ventspilnieku labā. Turpinājums Kārļa Muižnieka padotajiem gan nebija tik sekmīgs ar pāris maiņām kaujas sastāvu izdevās uztaustīt mājiniekiem. Ceturtdaļas vidū ar trīspunktu gājienu Jānis Pozņaks pirmo reizi vadībā izvirzīja BK "Jēkabpils" (12:11), bet, kad spēlēt tajā atlika nedaudz vairāk par divām minūtēm, Sandis Silavs panāca pat četru punktu pārsvaru 21:17. Ceturtdaļas izskaņas galvenais varonis bija Mihails Aņisimovs, kurš ne tikai dabūja malā vienu mājinieku jaunpienācēju Brūksu (ātras divas piezīmes), bet arī realizēja piecus no sešiem soda metieniem, atkal vadībā izvirzot ventspilniekus – 22:21.

Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki krietni pastrādāja, lai iecementētu labuspamatus uzvarai. Lai gan pašu uzbrukums sākumā nebija tas produktīvākais, vēl mazāk tika ļauts darīt mājiniekiem, veicot izrāvienu 12:4. Ceturtdaļas otrajā pusē precizitāti atrada arī jēkabpilieši, taču tikt tuvāk neizdevās, jo puslaika beigās eksplodēja ventspilnieku leģionārs Kvemains Mičels. Amerikānis realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas (ceturtdaļā realizēja 4, kopā 19 punkti), kas viesiem puslaiku ļāva noslēgt ar 15 punktu pārsvaru – 47:32.

Kā vēlāk noskaidrojām, svarīgākie notikumi šajā mačā jau bija aiz muguras. Otrā puslaika sākumā mājiniekiem neizdevās ne tikai samazināt savus mīnusus, bet arī noturēties 10-15 punktu attālumā. Trešās ceturtdaļas izskaņā Butjankovs panāca jau 25 punktu pārsvaru, bet ceturtās vidū viesi tuvojās jau ceturtajam desmitam – Rihards Lomažs ar diviem soda metieniem panāca 84:56. No zaudējuma ar šādu punktu deficītu mājiniekus paglāba Pāvela Veselova divi soda metieni, tomēr zāģis tik un tā sanāca pamatīgs – 89:62 “Ventspils” labā.

Līdz ar to "Ventspils" komanda čempionātu sākuši ar divām uzvarām, bet jēkabpilieši piedzīvojuši divus zaudējumus pēc kārtas.

Jēkabpils – Ventspils 62:89 (21:22, 11:25, 16:24, 14:18)Jēkabpils: Simonss 15, Silavs 11, Sirsniņš 10 (6rp), Pozņaks 7, Larsons 5, Veselovs 4, Brūkss 3, Dušelis 3, Virsis 2, Miglinieks 2Ventspils: Mičels 26, Gulbis 16, Šeļakovs 10, Aņisimovs 10 (8ab), Butjankovs 9, Lomažs 8, Ate 5, Janičekoks 3, Buterlevičs 1, Peiners 1, Gražulis