12.09.2014. 08:52
Uzvaras pirmssezonas pārbaudes spēlēs ceturtdien izcīnīja Latvijas basketbola klubi Ventspils un Jelgava.Latvijas čempioni Ventspils Liepājas Olimpiskā centra (LOC) kausa izcīņas turnīra ietvaros ar 86:63...

Latvijas čempioni Ventspils Liepājas Olimpiskā centra (LOC) kausa izcīņas turnīra ietvaros ar 86:63 pārspēja iepriekšējās sezonas valsts trešo spēcīgāko klubu Jēkabpils.

Šajā mačā uzvarētājiem ar 14 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Trojs Bārnīss, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja tieši Jēkabpilī, bet 13 punktus pievienoja Mārtiņš Meiers.

Līdz ar to Ventspils komanda jau garantējusi uzvaru šajā apakšgrupā, kurā sacenšas arī Krievijas studentu izlases komanda MSAPE. Savukārt otrajā grupā mačā par pirmo vietu piektdien Liepāja/Triobet sacentīsies ar Igaunijas vienību TU/Rock.

LOC turnīrs risinās jau sesto gadu.

Tikmēr Valmiera ceturtdien Rīgā ar 66:57 uzveica Krievijas superlīgas (otrās spēcīgākās) komandu Samāras SGEU.

Uzvarētājiem 16 punktus guva Viktors Iļjins, bet ar 14 punktiem atzīmējās Dāvis Rozītis.

Savukārt neveiksmi, uzsākot turnīru Igaunijā, piedzīvoja Barons kvartāls basketbolisti, kas ar 99:107 vien pagarinājumā zaudēja Somijas vienībai Loimā Nilan Bisons, kas gaidāmajā sezonā debitēs VTB Vienotās basketbola līgas sacensībās.

Divkārtējo Latvijas čempionu sastāvā lielisks bija Lauris Mizis, kurš guva 26 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet 18 punktus pievienoja Nauris Miezis.

Tāpat rīdzinieku rindās spēlēja pieredzējušais Gatis Jahovičs, kurš sameta vien trīs punktus.

Turnīra turpinājumā Barons kvartāls tiksies arī ar Igaunijas čempioniem Tallinas Kalev/Cramo un Zviedrijas spēcīgāko klubu Sēdertaljes Kings.