04.05.2013. 18:49
Par Latvijas kausa izcīņas futbolā finālistiem sestdien kļuva «Ventspils» un «Liepājas metalurga» futbolisti.

Aizraujošākajā mačā «Liepājas metalurgs» tikai pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspēja Rīgas «Daugavas» spēlētājus un kvalificējās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībām.

Šajā mačā pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1, bet pēcspēles sitienos liepājnieki bija pārāki ar 4:2.

«Daugavas» vienība vadībā izvirzījās jau spēles septītajā minūtē, kad izcēlās lietuviešu pussargs Mants Savens. Liepājnieki izlīdzinājumu panāca mača 76.minūtē, kad precīzs bija uzbrucējs Jurģis Kalns. Vēlāk nedz pamatlaikā, nedz papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Pēcspēles sitienus uzsāka abi vārtu guvēji Kalns un Savens, kuri bija precīzi, bet pēc tam nekļūdīgi sita arī 18 gadus vecais liepājnieku uzbrucējs Jānis Ikaunieks. Turpinājumā Rīgas «Daugavas» sitiens, ko izpildīja gruzīnu leģionārs Georgi Diakvnišvili, bija nesekmīgs. Trešajā sitienu sērijā Antons Jemeļins un Lins Klimavičs bija veiksmīgi, bet ceturtajā arī «Liepājas metalurga» spēlētājs Iļjam Sadčins nospēlēja rezultatīvi.

Reklāma

Sekojošo Rīgas «Daugavas» futbolista Nikolaja Kozačuka raidījumu tvēra liepājnieku vārtsargs Pāvels Doroševs, ļaujot savai vienībai sasniegt Latvijas kausa finālu.

Pateicoties panākumam, «Liepājas metalurga» komanda nodrošināja dalību vasarā gaidāmajā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Uz šo vietu pretendēja arī Rīgas «Daugava», bet tai bija nepieciešams triumfēt kausa izcīņā.

Tāpat finālu sasniedza arī «Ventspils», kas savā laukumā notikušajā pusfinālā ar rezultātu 4:0 (3:0) sagrāva pašreizējo valsts čempionvienību Daugavpils «Daugava».

Uzvarētājiem pirmos divus vārtus guva Jurijs Žigajevs, bet vēlāk vēl divas reizes izcēlās arī nigērietis Ahmeds Abdultaofiks.

«Ventspils» futbolisti līdz šim Latvijas kausā triumfējuši piecas reizes, iepriekšējo reizi to paveicot 2011.gadā, kad pieveica tieši liepājniekus. Savukārt «Liepājas metalurgs» turnīrā triumfējuši tikai vienreiz - 2006. gadā.

Marta pirmajā pusē notikušajās ceturtdaļfināla spēlēs «Liepājas metalurgs» ar 3:1 uzvarēja pērnā gada kausa ieguvējus «Skonto», Daugavpils «Daugava» ar rezultātu 2:1 uzvarēja «Jūrmalu», «Ventspils» futbolisti pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Jūrmalas «Spartaks» komandu, bet Rīgas «Daugavas» futbolisti ar rezultātu 7:0 sagrāva «Gulbenes» vienību, kas šosezon spēlēs pirmajā līgā.