03.02.2015. 10:50
Šovakar Latvijas komandas uzsāks dalību Baltijas Basketbola līgas (BBL) izslēgšanas spēļu turnīrā. "Valmiera" viesosies Tamperē, savukārt Sportacentrs.com demonstrēs "Ventspils" un "Tyco Rapla", kā arī "Barons/LDz" un Utenas "Juventus" cīņas.

BBL izslēgšanas spēles sākās jau vakar, kad Tallinas "Kalev/Cramo" bez savainojumu ārstējošā Armanda Šķēles ierindā apspēlēja "Lietkabeli" (78:64). Uzvarētājs pirmajā kārtā - astotdaļfinālā - tiks noskaidrots divu spēļu summā. Tas attiecas arī uz Latvijas komandām, kas "play-off" uzsāks šodien un rīt. Izslēgšanas turnīram kvalificējās 13 labākās komandas (pēc uzvaru procenta) no regulārā turnīra, kā arī trīs izsētie klubi, kas nepiedalījās regulārajā turnīrā - "Šiauliai", "TU/Rock" un "Ventspils".

2013. gada Baltijas līgas čempionei sezonas pirmajā pusē bija jāiztiek bez BBL turnīra, jo līgums ar ULEB nepieļāva iespēju spēlēt vēl kādā citā turnīrā bez nacionālā čempionāta. Raplas komanda ieņēma ceturto vietu C grupā, kurā pēc Maskavas "Dynamo" izstāšanās finišēja tikai piecas vienības. Igauņu zeltas rokas Aivara Kūsmā trenētā komanda astoņās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, turnīru sākot ar divām uzvarām, bet tad piedzīvojot piecas neveiksmes pēc kārtas. Tiesa, komandas sniegumu sezonas pirmajā pusē noteikti ietekmēja latviešu uzbrucēja Kristera Zeidaka nedienas - basketbolists saņēma divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu klātbūtni organismā. Zeidaka vietā klubs nolīga pirmo amerikāņu viesspēlētāju kluba vēsturē Džamalu Berksdeilu (203cm, 22 gadi) un horvātu centru Damogoju Bubalo (212 cm, 23 gadi). Šie vīri un arī lietuvietis Ernests Ežerskis arī varētu būt starp vadošajiem un bīstamākajiem komandas spēlētājiem. Vairāk par gaidāmo spēli lasi šeit: "Ventspils” atgriežas uz Baltijas ceļa

19:00 Sportacentrs.com tiešraide.

Agra Galvanovska vadītā komanda pabeidza regulāro turnīru ar trim zaudējumiem pēc kārtas un četras uzvaras desmit spēlēs ļāva ieņemt ceturto pozīciju A grupā. Kopējā rangā "baroniem" 13. pozīcija, kas garantēja astotdaļfināla pāri ar labāko no regulārajā turnīrā spēlējušajām komandām Utenas "Juventus". Lietuvieši ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs uzvarēja C grupā, vienīgo zaudējumu piedzīvojot Liepājā novembra vidū (71:74). Komandas sastāvā ir divi viesspēlētāji (amerikāņu aizsargs Rašons Broduss un krievu uzbrucējs Ņikita Barinovs), taču bijušā "barona" Daiņa Adomaiša trenētā vienība izcēlusies ar teicamu komandas spēli - seši spēlētāji vidēji guvuši vismaz desmit punktus un Barinovs pievienojis vēl 9,7. Rīgas komandā turpinās pārmaiņas, un nu no pieteikuma svītrots arī Gatis Jahovičs. No sākotnējā "lielā četrinieka" Valters-Kalve-Jahovičs-Kambala ierindā palicis tikai pēdējais. Kasparam Kambalam zem groziem palīdz arī vārda brālis Cipruss, kuram šovakar būs pirmā spēle "Barons" sastāvā BBL turnīrā. Izņemot Artūru Brici, kurš ārstē savainoto roku, pārējiem spēlētājiem vajadzētu būt ierindā.

19:45 Sportacentrs.com tiešraide.

Ja "Valmieras" sniegums Latvijas čempionātā bijis par pamatu diskusiju vētrām, tad Baltijā vidzemnieki startējuši super! Desmit uzvaras 12 spēlēs un pirmā vieta B grupā. Kopvērtējumā sestā vieta un pretī stājas somu "Pyrinto", kas izcīnīja piecas uzvaras desmit spēlēs un trešo vietu A grupā. Pirms gada tamperieši,divas reizes sezonas laikā sakaujot arī Valmieru, finišēja ceturtajā vietā Baltijā, bet šosezon sniegums bijis pieticīgāks. Ne vien Baltijas līgā, bet arī Somijā, kur pagaidām vien septītā pozīcija tabulā. Lielāko smagumu uz pleciem joprojām iznes ārzemnieki - pieci amerikāņu viesspēlētāji.

Datums Laiks Spēle Rezultāts
2.02. 18:30 Kalev/Cramo - Lietkabelis 78:64
3.02. 18:30 Šiauliai - Parnu -
3.02. 18:30 Pyrinto - Valmiera aamulehti.fi
3.02. 19:00 TU/Rock - Prienai -
3.02. 19:00 Ventspils - Tyco Rapla Sportacentrs.com
3.02. 19:00 Tarvas - Pieno žvaigždes -
3.02. 19:45 Barons/LDz - Juventus Sportacentrs.com
4.02. 19:30 Jēkabpoils - Liepāja/Triobet Sportacentrs.comA & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties